Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
30 °
E diel, 22 Maj, 2022

TAG

kanabis itali

Raporti: Sasitë më të mëdha të marijuanës në Itali vijnë nga Shqipëria

“Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane”: pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore...

Një ton drogë në brigjet e Italisë, pranga 4 shqiptarëve pas 8 muajsh: Ja çfarë i tradhëtoi

Plot 915 kilogram kanabis u shfaqën qershorin e kaluar në brigjet e Italisë, ndërsa në atë kohë autorët arritën të largoheshin. ...

Sekuestrohen 2 ton kanabis, këtë herë në një magazinë në Itali

Plot dy ton drogë kanabis sativa janë sekuestruar në një magazinë, këtë herë në Abruzzo të Italisë. Kanabisi i ndarë në...

10 ton kanabis shqiptar në Itali vetëm gjatë 2016-ës

Plot 10 ton kanabis sativa kanë mbërritur në Itali nga Shqipëria përgjatë vitit 2016. Ky është bilanci i autoriteteve italiane të...

Përfundon operacioni “Pusher”, 244 në pranga, 19 kg kokainë, heroinë dhe kanabis

Plot 244 persona janë arrestuar në të gjithë Italinë në përfundim të operacionit të koduar “Pusher” për goditjen e trafikut të drogës. ...

“Breg më breg”, Italia shkatërron rrjetin e trafikut ndërkombëtar të drogës, 13 në pranga

Është finalizuar sot më 1 janar operacioni anti-drogë nga sektotri i anti-mafias në bashkëpunim me prokurorët e Barit dhe policinë e Foggias duke dhënë...

Kapet drogë shqiptare me vlerë 900 mijë euro në Itali

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi në rimorkion e makinës së tij u gjetë në fshehura plot 91 kilogram kanabis sativa....

Lajmet e fundit