Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
4.6kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
26 °
E hënë, 16 Maj, 2022

TAG

kampionati i shahut

500 pjesëmarrës nga e gjithë bota drejt Shqipërisë për kampionatin e shahut

Ditët në vijim në Shqipëri zhvillohet për herë të parë Kampionati Botëror i Shahut me pjesëmarrjen e nxënësve nga pothuajse të gjitha vendet e...

Ka një “kampion” 15 vjeçar në Gjirokastër, dhe ky për sportin e Shahut

E ndërsa u mblodhën të rinjtë e moshave, bashkia e Gjirokastrës planifikon që aktivitete të tilla stimuluese për brezin e ri, të jenë...

Hapet në Gjakovë Kampionati Europian i Shahut

Është hapur sonte në Gjakovë Kampionati Individual Evropian i Shahut, eveniment sportiv ky që do të jetë i hapur deri me datën 24 maj....

Lajmet e fundit