Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

kampionati europian

Në Romë apo në shtëpi? Publikohen formacionet zyrtare të supersfidës Angli – Itali, Southgate ndërron skemën për të thyer murin “axurr”

Në orën 21:00 do të luhet në stadiumin “Ëembley” të Londrës finalja e Kampionatit Europian mes Anglisë dhe Italisë.Trajnerët Southgate dhe Mancini kanë publikuar...

Maqedonia e Veriut shpërblen punonjësit e Shëndetësisë, u dhuron bileta për të ndjekur në stadium ndeshjet e Kampionatit Europian

Prej më shumë se 1 viti e gjysmë, mjekët dhe infermierët janë në frontin e parë të luftës kundër koronavirusit. Federata e Futbollit në...

Turqia konfirmon kandidaturën për organizimin e Euro 2024, shihet favorite

Presidenti i Federatës Turke të Futbollit (TFF), Yıldırım Demirören, ka njoftuar se do të aplikojë më 2 mars për organizimin e kampionatit europian “Euro...

Eleminatoret e Europianit, Shqipëria U21 mëson kundërshtarët

Shqipëria U21 mësoi kundërshtarët e saj, në një kohë që në fazën finale të Kampionatit Europian kalon vetëm skuadra që renditet e para në...

Ky është kundërshtari i parë i Kombëtares Shqiptare pas Kampionatit Europian

Kuqezinjtë do të luajnë në 31 gusht një miqësore me Marokun. Kjo ndeshje do të zhvillohet në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen kualifikuese të...

Legjendat e futbollit jo në një mendje me tifozët, zgjedhin golin e Shaqirit si më të bukurin e Europianit

Paneli i specialistëve të UEFA-s i përbërë nga 13 persona ka zgjedhur golin e Xherdan Shqirit si më të bukurin e EURO 2016. UEFA...

“I thashë që është thjesht një lojë”, flet tifozi portugez që preku zemrat e miliona njerëzve dhe tregon një detaj shumë interesant

Video ku ai përqafonte dhe ngushëllonte një tifoz francez pas humbjes në finale bëri xhiron e botës duke prekur zemrat e miliona njerëzve. Por...

Ekipi i Portugalisë u shoqërua në ajër nga avionët luftarakë

Cristiano Ronaldo dhe shokët e tjetër të ekipit janë shoqëruar nga avionët luftarakë sapo kanë hyrë në hapësirën territoriale të Portugalisë. ...

Shtypi i huaj rendit Shqipërinë në 5 fituesit e Euro 2016, mësoni arsyet!

Europiani 2016 nuk kishte fitues vetëm Portugalinë, që triumfoi në finale me Francën, por kishte edhe disa fitues të tjerë. Sipas shtypit irlandez, konkretisht...

Zhgënjimi me Kombëtaren, tifozët francezë përleshen me policinë

Ndryshe nga portugezët që kanë festuar përgjatë gjithë natës, tifozët francezë tepër të zhgënjyer janë përleshur me policinë në Paris. Dhjetra...

Lajmet e fundit