Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
30 °
E diel, 22 Maj, 2022

TAG

kampionati boteror

“TRAGJEDI” ITALIANE/ Maqedonia e Veriut befason Kampionët e Europës, Italia i thotë “LAMTUMIRË” Botërorit

Italia, kampione e Europës në fuqi, nuk do të jetë pjesë e Botërorit që do të zhvillohet në nëntor në Katar. "Axurrët" e drejtuar nga...

E VEÇANTË/ Kanë rrezikuar jetën, nis Kampionati Botëror i personave që kanë kryer transplante, mes tyre dhe një legjendë futbolli (FOTO)

Në Angli nisi sot Kampionati Botëror i Lojërave për personat që kanë dhuruar organe jetësore apo kanë kryer transplant. Aktiviteti...

Ndodh për herë të parë në 35 vjet, Peruja kualifikohet në botëror

Pasi mundi Zelandën e Re me rezultatin 2 me 0 Peruja ka prerë biletën e saj për në botërorin e vitit të ardhshëm në...

Përfundon pas 6 golash Irlandë-Danimarkë, zbulohet e kualifikuara e radhës në Kampionatin Botëror

Ka përfunduar me rezultatin e thellë 1-5, ndeshja mes Irlandës dhe Danimarkës, e vlefshme për “play-offin” e Botërorit. Ishin Irlandezët ata që...

Katastrofike, Italia mbetet jashtë botërorit

Ndodh për herë parë pas më shumë se 60 vjet, Italia nuk do të luaj në finalet e kampionatit botëror. Akti i dytë...

E bujshme, Mesi bën premtimin e pazakontë nëse Argjentina fiton botërorin

Botërori i Rusisë është cilësuar si stacioni i funidt i mundëshëm për Lionel Mesin për të fituar një kupë bote. “Ylli katalanas” me...

Vendimi absurd i Finlandës, ndalon flamujt dhe simbolet e Kosovës në stadium

Kosova do të debutojë me Finlandën në ndeshjen e Grupit I kualifikues për Kampionatin Botëror ‘Rusi 2018’. Takimi do të luhet më 5 shtator...

Publikohen çmimet e biletave, ja sa do kushtojë për të parë ndeshjen e parë të Kombëtares në “Loro Boriçi”

Kombëtarja Shqiptare do të luaj ndeshjen e parë të eleminatoreve të Kampionatit Botëror “Rusi 2018”, kundër Maqedonisë në stadiumin e ri “Loro Boriçi”. ...

Lajmet e fundit