Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
60 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022

TAG

kampion bote

SHQIPËRI E ARTË! Briken Calja shpallet KAMPION BOTE në peshëngritje

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja është shpallur kampion bote në stilin e shkëputjes në kampionatin botëror që po zhvillohet në Uzbekistan. Shtangisti arriti të kalojë me...

“Kampioni i parë botëror shqiptar”, ambasada e SHBA në Tiranë urim për Florian Markun

Boksieri Florian Marku ka arritur një sukses historik mbrëmjen e djeshme, pasi ka arritur të shpallet Kampion Bote për peshat e mesme në IBFI. Për...

“Bravo shqipe!” Presidenti Meta dhe Basha urojnë Florian Markun për fitoren: Sukses i jashtëzakonshëm për boksin shqiptar

Boksieri Florian Marku ka arritur një sukses historik ditën e sotme, pasi ka arritur të shpallet Kampion Bote për peshat e mesme në IBFI. Marku...

“Snajperi” Eklent Kaçi, 22 vjeçari shqiptar shpallet KAMPION BOTE në bilardo

Eklent Kaçi, 22 vjeçari nga Laçi është kampioni i ri i botës në bilardo. Shqiptari fitoi në kampionatin e bilardos me 10 bila të zhvilluar...

HISTORIKE/ Gjimnasti rus që përfaqëson Shqipërinë shpallet KAMPION BOTE në Gjimnastikën Artistike, do të garojë në Lojërat Olimpike

Historike për gjimnastikën shqiptare, pasi gjimnasti rus Matvei Petrov që përfaqëson ngjyrat kuq e zi ka arritur të shpallet kampion bote në Gjimnastikën Artistike.Kampionati...

Jurgen Uldedaj kampion bote, Meta: Sukses i jashtëzakonshëm për boksin tonë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar boskierin shqiptar Jurgen Uldedaj, i cili është shpallur kampion bote në kategorinë “Junior WBC”. ...

Lajmet e fundit