Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

TAG

kampi i tepelenes

PD çon projektligjin në Kuvend: Burgu i Spaçit dhe Kampi i Tepelenës të kthehen në Muze Kombëtarë

Grupi Parlamentar i PD në Kuvend i drejtuar nga Enkelejd Alibeaj, ka depozituar një projektligj për shndërrimin e Burgut të Spaçit dhe Kampit të...

Federata Panshqiptare Vatra nderon me “Mirënjohje e Artë” Gentiana Sulën për zbardhjen e ngjarjeve të ish-kampit të Tepelenës

Federata Panshqiptare e Amerikës Vatra ka nderuar me vlerësimin “Mirënjohje e Artë” Gentiana Mara Sulën për detyrën e zbardhjes së ngjarjeve famëkeqe të ish...

Përse fola për kampin e Tepelenës? Pëllumb Xhufi: Nuk jam komunist, por jam i majtë

Profesor Pëllumb Xhufi nuk përton të sillet si “polic” i historisë sa herë që mendon që ajo shtrembërohet. I ftuar në...

Perse fola për kampin e Tepelenës? Pëllumb Xhufi: Nuk jam komunist, por jam i majtë

Profesor Pëllumb Xhufi nuk përton të sillet si “polic” i historisë sa herë që mendon që ajo shtrembërohet. I ftuar...

Nënë Gjela: Në kampin e Tepelenës lashë shpirtin, Dila 3 vjeçe më vdiq e etur për një pikë ujë… (RRËFIMI)

Kjo është historia e Gjele Gjikolajt, me gjasë, sipas gazetares së kulturës Admirina Peçi, nëna e fundit prej të mbijetuarave që iu vdiqën fëmijët...

TEPELENA/ Ish i përndjekuri dëshmi rrënqethëse: Si vdiq vajza e Abaz Kupit me të shoqin! 26 të plagosur, thyerje këmbësh, brinjësh….

Duke qene “banor” i ketij Buhenvaldi komunist fillim– mbarim, do te pasqyroj, ne vijimsi tmerret e perjetuara aty! Kurt KOLA.

Kampi i Tepelenës, Xhufi dhe Tufa përballen “live”: Një Aushvic pa dhomat e gazit dhe krematoriumin

Shkrimtari Agron Tufa ka reaguar pas rrëfimeve që ka bërë historiani Pëllumb Xhufi për situatën në të cilën jetonin të internuarit në kampin e...

Lajmet e fundit