Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

kampet

“Disa nuk duan të kthehen”, konsulli në Liban thirrje dajës së Eva Dumanit: Na ka bllokuar përpjekjet, thotë që është mirë atje

Konsulli shqiptar në Liban, Marc Ghorayeb ka deklaruar se disa prej shqiptarëve që janë të vendosur në kampet e ferrit në Siri nuk duan...

Shkrimtari SULMON KEQ Fevziun: Dështak, banal, servil, këllirë…S’të shkel kurrë më në studio

Qëkurse bëri kontratën me Djallin, duke zgjedhur të jetë “derr i kënaqur”, ai nga ana tjetër, nuk ia fal askujt që lufton për...

‘Në kamp s’ishin kushtet e këqija’, Alizoti i përvishet Xhufit dhe rrëfen historinë tronditëse: Im atë kërkonte bukë, i dërrmuar nga uria

Një vend normal nuk mund të lejojë që të artikulohen pikëpamje të tilla që mbrojnë krimin dhe dënojnë viktimat. Nëse kjo do të...

Një rrëfim për NËNËN time dhe “tmerret” e kampit të TEPELENËS

Nga Luli Progni Atë ditë shkova të takoja nënën si çdo fundjavë. Ka kohë që është në shtrat e s’mund të lëvizë...

Lajmet e fundit