Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

kampe

Del SHIFRA e azilkërkuesve, ja sa shqiptarë presin një pëgjigje në kampet e Europës

Janë me mijëra shqiptarë që presin me ankth se cila do të jetë përgjigja ndaj aplikimit të tyre për të fituar statusin e azilantit...

Qindra emigrantë tentojnë të hyjnë në Maqedoninë e Veriut, përplasje të forta me policinë në Selanik (VIDEO)

Qindra emigrantë kaluan natën jashtë në Selanik dhe po përpiqen përsëri për të kaluar kufirin me Maqedoninë e Veriut. Mediat...

Presidenti i Parlamentit Europian: Përfytyroj kampe refugjatësh në Shqipëri

Para samitit jozyrtar të BE për azilin, presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani thekson se stabiliteti i Europës varet nga Gjermania. ...

Melania viziton kampet e fëmijëve të emigrantëve, reagon Trump: Nuk duam të…

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump ka vizituar të enjten zonën e qendrave të ndalimit në kufi në Teksas, ku po...

Hapja e kampeve për refugjatët, reagon Majko: Të huajt që të vinë në derën e shtëpisë për ndihmë, janë miq

Jam i bindur, që Brukseli nuk mund ti kërkojë një vendi dhe populli, ndryshimin e strukturës së vet sociale duke vënë në diskutim...

Kampe për refugjatët në Shqipëri, ironizon Shkëlzen Berisha: Shqiptarët nuk do kenë më nevojë të largohen

Pas deklaratës së djeshme të zëvendës ministrit të Brendshëm, Julian Hodaj, i cili tha se Shqipëria i ka kapacitetet të mbajë deri 600 mijë...

Lajmet e fundit