Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

kampe emigrantesh

Franca dhe Italia arrijnë marrëveshje paraprake për çështjen e emigrantëve

Franca dhe disa vende të tjera të BE-së, përfshi edhe Italinë kanë arritur një marrëveshje për propozimin e ri lidhur me migracionin gjatë samitit...

Europa në ‘hall të madh’, pas Shqipërisë dhe Bosnjës një tjetër shtet REFUZON emigrantët

Ministri i Jashtëm i Marokut kundërshtoi të mërkurën çdo lëvizje nga Bashkimi Evropian, për të ngritur kampe për refugjatët në territorin e vendit të...

Deutche Welle: Shqipëria mund të shpëtojë Merkelin si Kancelare, duke pritur qindra-mijëra refugjatë

Ç'përfitim do të kishte Angela Merkeli prej kësaj? Ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer tha në takimin e tij të fundit me kancelarin...

Shpërthen Arjan Çani: Ne jemi nevojtorja ku Europa do zbrazë emigrantët

Debati për ngritjen ose jo të kampeve të emigrantëve në vendin tonë ka shkaktuar revoltën e gazetarit Arjan Çani. Në emisionin...

600 mijë refugjatë në Shqipëri, shpërthen Berisha: T’i krahasosh me vëllezërit kosovarë është…

Ish-kryeministri Sali Berisha shpreh shqetësimin se nëse Shqipëria vendos të pranojë 600 mijë emigrantë sirianë, atëherë rrezikon të bëjë vetëvrajse si shtet. ...

ALARMI: ‘Sapo e tha ZDF, do vijnë 600,000 REFUGJATË Sirianë në SHQIPËRI’ (Video)

Ish-kryeministri Sali Berisha jep alarmin se qeveria shqiptare po përgatitet të presë 600,000 refugjatë sirianë, të cilët pritet të mbërrijnë në kampet e ndërtuara...

Kampe refugjatësh në Shqipëri? Ose në Tunizi…

Bashkimi Europian duket i vendosur për të ndërtuar kampe refugjatësh, në një tentativë për të shmangur fluksin e madh të emigrantëve nga Lindja e...

Lajmet e fundit