Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

kamp refugjatesh

Sulmi ajror turk vret tre persona në një kamp refugjatësh në Irak

Një sulm ajror turk vrau të paktën tre persona dhe plagosi të disa të tjerë të shtunën në një kamp për të zhvendosurit në...

Kampe refugjatësh në Shqipëri? Ose në Tunizi…

Bashkimi Europian duket i vendosur për të ndërtuar kampe refugjatësh, në një tentativë për të shmangur fluksin e madh të emigrantëve nga Lindja e...

Kamp për refugjatët në Shqipëri? Ja çfarë thotë komisioneri Johannes Hahn

Në mediat ndërkombëtare dhe ato në vend kanë qarkulluar lajme për mundësinë e ngritjes së një kampi refugjatësh në Shqipëri, apo Kosovë. ...

Ngritja e një kampi për luftëtarët e ISIS në Shqipëri, reagon Rama: Ja si qëndron e vërteta

Kryeministri Rama ka reaguar lidhur me një nga shqetësimet më të fundit atë të ngritjes së një kampi së ish luftëtarëve të ISIS në...

Lajmet e fundit