Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

Kamëz

Vranë 45 vjeçarin për ta grabitur, Prokuroria çon për gjykim 4 persona

Prokuroria e Krujës ka dërguar për gjykim 4 persona, të akuzuar për veprën penale të “Vjedhjes me pasojë vdekjen” dhe “armëmbajtje pa leje” për...

Reagon Xhelal Mziu pas deklaratës së Tahirit: Ka frikë se Shullazi flet para organeve të drejtësisë

Pas deklaratës së ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, i cili tha ditën e sotme tha se Partia Demokratike duhet të reagojë për arrestimine e...

Shtyhet vendimi për Xhelal Mziun, kryebashkiaku i Kamzës nuk e dinte që kishte seancën sot

Gjykata e Apekit ka shtyrë seancën gjyqësore për vendimin ndaj kreut të Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, i cili akuzohet për shpërdorim detyre. ...

Prokuroria zbardh detaje rreth presioneve që bënin policët e rremë, mbeten në burg Halil e Shaban Topalli

Prokuroria zbardh detaje rreth presioneve që bënin policët e rremë, të cilët u arrestuan në Kamëz. Dy ngjarje të veçuara, ku policët e rremë...

Arrestohen dy shtetas, paraqiteshin si punonjës policie, kërcënonin persona për t’i grabitur

Dy shtetas janë arrestuar sot dhe një i tretë është shpallur në kërkim pasi paraqiteshin si punonjës policie, bënin kontrolle mjetesh dhe më pas...

Shpërthen bombula e gazit në Kamëz, një i plagosur

Një i plagosur si pasojë e shpërthimit të bombulës së gazit në Kamëz. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Londër” dhe i plagosuri...

Zbardhen detaje nga arrestimi i 10 policëve mbrëmjen e djeshme

Prokuroria e Tiranës ka nxjerrë urdhëra ndalimi për disa punonjës policie të Komisariatit nr.5 Tiranë dhe inspektorë të Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Vendor (INUV) të...

Lajmet e fundit