Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

kaliforni

FOTO/ Ish-presidenti Bill Clinton shtrohet në spital, Hillary shihet e shqetësuar për shëndetin e të shoqit

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ndodhet i shtruar në spital, në Kaliforni. Ai është nën kujdes intensiv pas një infeksioni të rëndë. Një zëdhënës i ish-presidentit...

Nxehtësi EKSTREME dhe temperaturat që do thyejnë REKORDE në ditët në vijim, ekspertët paralajmërojnë qytetarët amerikanë

Nxehtësia ekstreme do të përfshijë Shtetet e Bashkuara perëndimore, ekspertët shprehen se do të thyhet çdo rekord në shtetet e Kalifornisë dhe të Nevada. Ky...

SHBA, gjykata heq ndalimin mbi armët e sulmit në Kaliforni

Një gjyqtar federal rrëzoi të premten një vendim 32-vjeçar që ndalonte shitjen në Kaliforni të armëve të sulmit. Ai e cilësoi vendimin e mëparshëm...

Panik në SHBA, raportohet për disa viktima nga të shtënat me armë në një stacion treni

Disa persona mbetën të vrarë dhe shumë të tjerë të plagosur gjatë të shtënave me armë pranë një stacioni hekurudhor në San Jose të...

Të shtëna me armë në një kompleks zyrash në Kaliforni, humbi jetën 4 persona, mes tyre një fëmijë

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në SHBA, ku kanë humbur jetën katër persona pas të shtënave me armë në një...

Zjarret në Kaliforni, 15 të vdekur, 500 mijë banorë lënë shtëpitë

Kalifornia është duke u përballur me një zjarr të përmasave që po shkatërron territorin federal, në veri të Sakramentos. Zyrtarët e...

Zjarret e mëdha vijojnë të shkrumbojnë Kaliforninë (FOTO)

Situata nga zjarret që kanë përfshirë Kaliforninë, Oregonin dhe Uashingtonin prej disa ditësh vazhdon të jetë tepër e rënduar.   Mbi...

Tragjike në Kaliforni, 6 persona humbin jetën nga zjarret që kanë përfshirë vendin

Gjashtë persona kanë vdekur si pasojë e zjarreve që janë duke u zgjeruar në të gjithë Kaliforninë. Deri më tani është djegur 1,680 kilometrave...

Përleshje me armë zjarri në Kaliforni, një i vdekur dhe tre të plagosur

Një përleshje me armë zjarri ka ndodhur midis policisë dhe disa të dyshuarve në shtetin e Kalifornisë në SHBA. Sipas raportimeve,...

Moment TMERRUES: Çiklisti i hedh benzinë dhe i vë flakën burrit në rrugë (VIDEO)

Një burrë i pastrehë ka mbetur i vdekur pasi mbi të është hedhur lëndë djegëse dhe i është vënë flaka nga një person i...

Lajmet e fundit