Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

kalaja e tiranes

Veliaj: Vitin tjetër dyfishojmë hapësirën e Kalasë së Tiranës; 2022 një vit fantastik!

Kalaja, qendra historike e qytetit të Tiranës, do të dyfishohet vitin e ardhshëm. Lajmin e ka dhënë kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj,...

“Festa e Fërgesës” rikthehet për vitin e katërt radhazi, Veliaj jep lajmin e mirë: Kalaja e Tiranës do zgjerohet me hapësira të reja

Për të katërtin vit radhazi rikthehet në kryeqytet “Festa e Fërgesës” në mjediset e Kalasë së Tiranës, duke bërë bashkë artizanë dhe restorante tradicionale. Kryetari...

Pas Metës, edhe dy ministrat shqiptarë FOTOGRAFOHEN duke bërë pazar te Kalaja e Tiranës

Tre ditë më parë presidenti Ilir Meta, i veshur me xhins, publikoi disa foto duke bërë pazar në një dyqan të ri të hapur...

‘Për të përjetuar historinë’, Rama publikon VIDEON nga atraksioni më i ri në Tiranë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e pamjeve nga Kalaja e Tiranës. Ky është atraksioni më...

Skandaloze / Jepet leje për 40 kioska brenda Kalasë së Tiranës (Foto)

  “Ne nuk kemi nevojë për Muzeume por për kioska qoftesh e suxhukësh. Perpara (na falni Rilindje!)”, thuhet më tej në njoftim.

Lajmet e fundit