Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

Kakavije

Do iknin në Greqi me tampon fals, policia kthen dhjetëra shqiptarë, në Kakavijë dolën pozitivë

15 shqiptarë të cilët po tentonin të kalonin drejt Greqisë me testin e PCR-së së falsifikuar janë kthyer mbrapsht nga autoriet greke. Mësohet se 15...

Pika e përbashkët policore në Kakavijë, Çuçi: Jo më mure e gardhe me gjemba, marrëveshja e cila çon para procesin e integrimit

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, nga foltorja e Kuvendit prezantoi ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë marrëveshjen me Greqinë që do të çohet...

EMRI/ Tritol dhe kanabis drejt Greqisë, arrestohet në Kakavijë 20-vjeçari i dënuar me 2 vite burg (VIDEO)

Një 20-vjeçar i dënuar me 2 vite e 8 muaj burg, për armëmbajtje pa leje, është arrestuar ditën e sotme në Kakavijë. Uniformat blu...

Me 20 mijë euro me vete drejt Greqisë, procedohet gruaja në Kakavijë, nuk deklaroi të ardhurat në kufi

Një 45-vjeçare është proceduar penalisht, pasi nuk ka deklaruar një shumë të madhe parash në Kakavijë. Bëhet me dije se është proceduar penalisht shtetësja A....

Shijuan festat e fundvitit në Shqipëri, emigrantët kthehen në Greqi, radhë të gjata makinash në Kakavijë

Radhë të gjata makinash janë krijua në pikën kufitare të Kakavijës, pasi emigrantët shqiptar po kthehen në Greqi, në vendin ku jetojnë dhe punojnë. Pasi...

Në vendlindje për festa e fundvitit, fluks në doganën e Kakavijës

Në pikëkalimin e Kakavijës në prag të festave të fundvitit është shtuar fluksi në dy anët e kufirit. Bëhet me dije se gjatë 24 orëve...

68 vjeçari gjendet i vdekur në Kakavijë, Policia: Ishte në rrugë, e pa patrulla e kufirit të gjelbër

Një 68 vjeçar është gjetur i vdekur në fshatin Kakavijë, Gjirokastër. Policia bën me dije se ky shtetas nuk ka shenja dhune në trup...

Dita e festës kombëtare greke, Policia ngre postblloqe në rrugën Kakavijë-Gjirokastër, kontrollohet çdo makinë

Policia e Gjirokastrës ka ngritur postblloqe në aksin nacional Kakavijë-Gjirokastër dhe çdo makinë që kalon po kontrollohet, për shkak se sot në jug të...

Makina e mbushur me para, ndalohet në Kakavijë beratasi që po ikte nga Shqipëria me mijëra euro me vete (FOTO)

Një 41 vjeçar nga Berati është ndaluar nga Polciia Kufitare në Kakavijë dhe në makinë i janë gjetur afro 45 mijë euro të padeklaruara....

20 kg kanabis fshehur në sedilet e makinës, arrestohet 25 vjeçari në Kakavijë (EMRI)

Një 25-vjeçar ka rënë në pranga e policisë së Kakavijs pasi i është gjetur në makin një sasi e madhe kanabisi. Bëhet me dije se...

Lajmet e fundit