Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

Kakavije

“Të ndërpresin pushimet”, Meta thirrje qeverisë për situatën në Kakavijë: Të kontaktojnë me palën greke…

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar lidhur me situatën që është paraqitur ditën e sotme në Kakavijë. Me anë të një postimi...

Kishte me vete mbi 19 mijë euro, e pëson italiani pasi nuk deklaroi shumën në Kakavijë

Një shtetas italian është proceduar penalisht pasi nuk deklaroi shumën e parave që kishte me vete në Kakavijë. Uniformat blu bëjnë me dije se shtetasi...

Emigrantët kthehen në atdhe për pushime, fluks i lartë lëvizjeje në Kakavijë

Me ardhjen e gushtit po kthehen edhe emigrantë të shumtë për të shijuar pushimet në vendin e tyre. Bëhet me dije se në pikën kufitare...

Fluks i madh turistësh nga ajri dhe toka, në Rinas vijnë 23 mijë udhëtarë në pak orë, shtohen sportelet dhe në Kakavijë

Fluks i madh me turistë, vizitorë e emigrantë  në hyrje, në pikat e kalimit kufitar në Rinas dhe Kakavije. Nëpërmjet aeroportit të Rinasit, gjatë...

20 euro brenda pasaportës, 21 vjeçari e pëson nga Policia e Kakavijës teksa nisej drejt Greqisë  

Një 21 vjeçar është proceduar penalisht pasi tentoi të korruptojë punonjësin e Policisë Kufitare në Kakavijë. Bëhet me dije se 21 vjeçari me inicialet A....

Ku e njeh atë, kë takuat në Janinë? Aleksandër Çipa: Në pikat kufitare greke ka një shënim për mua… (Episodi në Kakavijë)

Shkruan Aleksandër Çipa, kreu i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë Kisha disa vite pa qenë në Greqi. Një vend që e shijoj dhe e dua përmes...

Aksident me vdekje në Kakavijë, Benzi përplaset me zetorin

Një 32 vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e sotme, si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor që ka ndodhur në në aksin rrugor...

I kishte mbështjellë me çorape, kjo është 38-vjeçarja që u kap në Kakavijë me heroinë në trup

Personi që shihni në foto është Elira Varfi, 38-vjeçarja, nga Fieri e cila mëngjesin e sotëm u arrestua në pikën kufitare të Kakavijës, pasi...

Emigrantët kthehen në Shqipëri për Pashkët, rritet fluksi në doganën e Kakavijës

Është rritur ditët e fundit fluksi i emigrantëve shqiptarë në pikën kufitare të Kakavijës. Shqiptarët që emigrojnë në vendin fqinj, kanë zgjedhur që Pashkët t’i...

E rëndë në Kakavijë, 50-vjeçari me probleme mendore qëllon me thikë një person

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Kakavijë, ku ka mbetur i plagosur një 61-vjeçar. Bëhet me dije se rreth orës 08:40,...

Lajmet e fundit