Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

Kakavije

6 të arrestuar në flagrancë me 2 çanta plot me drogë në Kakavijë

Gjashtë persona janë arrestuar në flagrancë me 21 kilogram kanabis sativa gjatë tentativës për të kaluar kufirin në Kakavijë. Personat e arrestuar kishin fshehur...

Policia greke arreston në Kakavijë kreun e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu nga Skënderaj është arrestuar në pikën kufitare të Kakavijës nga Policia greke. Njoftimin...

Aksident tragjik në Gjirokastër, humb jetën fëmija 2 vjeç dhe një police, 8 të tjerë të plagosur

Aksident tragjik në Gjirokastër.  Një prej të plagosurve është në gjendje kritike për jetë, ndërkohë që 5 të plagosurit e tjerë janë nisur drejt...

Kapet me 3 kg heroinë në Kakavijë, pranga 39 vjeçarit

Policia Kufitare e Kakavijës në bashkëpunim me Doganën dhe me Sektorin Kundër Narkotikeve në Policinë Gjirokastër kanë evidentuar dhe goditur një tjetër tast të...

Arrestohen 3 shqiptarët në Kakavijë, bllokohen 6 klandestinë

3 shqiptarë kanë rënë në pranga në pikën kufitare të Kakavijës. Me ta janë bllokuar edhe 6 klandestinë qw kishin hyrë nga kufiri jeshil...

Tentoi të kalojë kufirin me automatikun e fshehur në makinë, arrestohet 31 vjeçari

Një 31 vjeçar është arrestuar pasi ka tentuar të kalojë nëpërmjet doganës së Kakavijës një automatik të modelit 56. Amarildo Çobo është...

Trafikonin drogë me autobusin e tyre, arrestohen dy shoferë në Kakavijë

Në kuadër të planit të masave të goditjes së trafikut të lëndëve narkotike, në P. K.K. Kakavijë,  nga punonjësit e Policisë Kufitare në vijën...

Kapen 5 kile heroinë në Kakavijë me stampën e Turqisë, arrestohet shoferi (Video)

Policisa Kufitare në doganën e Kakavijës, gjatë kontrollit në vijën e dytë, në automjetin tip "Benz" me targa "AA 848 AL", që drejtohej nga...

Lajmet e fundit

Gazeta Shqiptare

Dita

Standard

Telegraf