Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

kafshet

Qyteti spanjoll me rregull të çuditshëm, kush i trajton më mirë kafshët do mbajë edhe fëmijët pas divorcit

Kujdestaria e fëmijëve është ndër momentet më të vështira për gjyqtarët që ju duhet të marrin një vendim në rastet e divorcit. Përpos elementëve që...

Cila foto ju shkakton më shumë të qeshura nga bota e kafshëve? Këto janë imazhet e përzgjedhura nga BBC

Një sërë fotosh të publikuara nga BBC i kanë dhënë të tjera ngjyra rrjeteve sociale.   Gjirafa gazmore, peshku që qesh,...

Një vizitor special bëhet pjesë e protestës studentore (FOTO)

Sot ka vijuar dita e katërt e protestës së studentëve, të cilët janë mbledhur përpara Ministrisë së Arsimit për të protestuar për kërkesat e...

“U afrua shumë”, turistët vrasin ariun polar në Norvegji

Një ari polar është qëlluar për vdekje pasi sulmoi anëtarin e ekuipazhit të një anije me turistë. Ngjarja ndodhi në Arkipelagun...

KUJDES! Pamje të rënda: Në shëtitoren e Pogradecit, dikush ka helmuar këtë kafshë të gjorë që po jep shpirt (VIDEO)

Pamje alarmante vijnë nga qyteti i Pogradecit ku kjo kafshë e gjorë është duke dhënë shpirt për shkak të një dore vrasëse që ka...

Ligji për mbrojtjen e kafshëve, Veliaj firmos peticionin: Bashkë për banorët më specialë të qytetit

Në mbarë vendin ka nisur nënshkrimi i një peticioni që synon propozimin e ligjit për mbrojtjen e kafshëve nga dhuna dhe braktisja. ...

Kjo video ju tregon si reagojnë kafshët gjatë eklipsit të diellit

Bllokimi i plotë i dritës së diellit nga hëna, fenomeni që njihet si eklipsi diellor, është diçka e pazakontë për kafshët, shumë prej të...

Lajmet e fundit