Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
0kmh
0 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
15 °
Mar
10 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

kafshe

“Kafshët janë mik i mirë i njeriut”, Meta takim me aktivistët dhe mbrojtësit e të drejtave të kafshëve

Edhe të dielën, kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, po e kalon duke zhvilluar takime, në kuadër të zgjedhjeve lokale të 14 majit. Meta...

“Mos i vritni, janë pjesë e natyrës”, Mozzik bën thirrje për mbrojtjen e kafshëve: Ushqejini!

Reperi i njohur kosovar, Mozzik, ka publikuar në Facebook disa foto nga një rrugë me ushqime të hedhura për kafshët dhe bën thirrje që...

Çoi qenin për ta qethur, gruaja shokohet nga rezultati

Një grua është befasuar me “look”-un e qenit të saj, pasi e çoi për ta qethur. “Unë shkova të marr qenin, dhe vura re që...

Një dozë edhe për ta, Rusia prodhon vaksinën anti-Covid për kafshët

Rusia ka prodhuar vaksinën kundër covid-19 për kafshët, duke u bërë kështu vendi i parë në botë. Deri më tani Rusia ka prodhuar tre vaksina...

Përdhunimi i 13-vjeçares, Balliu: Mos u çudisni, është normale që fëmijët të kthehen në kafshë

Deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu nga foltorja e Kuvendit foli për përdhunimin e vajzës së mitur në Kavajë, ndërkohë që fajësoi qeverinë dhe...

Temperatura ekstreme në Australi, dhjetëra kafshë nuk i mbijetojnë dot të nxehtit

Teksa në vendin tonë temperaturat janë shumë ulëta në pjesën tjetër të globit, në Australi temperaturat e larta po shkaktojnë probleme të mëdha. ...

Kontrabandonin kafshë nga Greqia në Shqipëri, arrestohet 63-vjeçari në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar një 63 vjeçar dhe po procedon në gjendje të lirë një shtetas tjetër. Sipas Policisë Vendore,...

Lajmet e fundit