Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

Kadri Veseli

Të akuzuar për krime lufte, në mars nis gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK

Më 1 mars pritet të nisë gjykimi në Gjykatën Speciale për ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi e Jakup Krasniqi. Kryetari i...

Ish-ministri Enver Hoxha në Hagë: Nuk mund ta mbyllja vitin 2022, pa vizituar miqtë e mi, Hashim Thaçi e Kadri Veseli

Ish-ministri i Jashtë i Kosovës, Enver Hoxhaj ka njoftuar se ka vizituar ish-krerët e UÇK-së në Hagë, ish-presidentin Hashim Thaçi dhe ish-kryetarin e PDK-së...

Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli mbeten në burg, Gjykata Speciale reufuzon kërkesën për lirimin e ish-krerëve të UÇK

Gjykata Speciale edhe një herë ka refuzuar lirimin nga burgu të ish-presidentit Hashim Thaçi dhe Kadri Veselit, të cilët akuzohen për krime lufte. Dhomat e...

Avokatët mbrojtës: Njerëz të lidhur me Serbinë dërguan në Hagë “prova” kundër Thaçit e Veselit

Në faqen zyrtare të Gjykatës Speciale është publikuar një dokument i hartuar nga ekipi mbrojtës i Kadri Veselit. Aty flitet për një dëshmitar i...

Vetëvendosja sulmon kundërshtarët, quan shkatërrues të Kosovës Thaçin, Veselit e të tjerë, ish-krerët e UÇK që janë sot në Hagë

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ka publikuar pasditen e sotme një video-mesazh ku sulmon kundërshtarët politikë dhe i quan ata shkatërrues të shtetit të...

Armand Duka viziton Thaçin dhe Veselin në Hagë: Në fushë janë lojtarët më të mirë, do dalim të fituar

Kreu i FSHF-së, Armand Duka ka vizituar në burgun e Hagës Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin. Së bashku me kreun e futbollit në Kosovë,...

Bamir Topi: Do të shkoj në Hagë të takoj politikanët e Kosovës, vizitë sa njerëzore aq edhe për mbështetje politike

Ish-presidenti Bamir Topi u shpreh se do të niset në Hagë për të takuar atje politikanët e Kosovës, që ndodhen në burg. Ai tha se...

Opinionisti kosovar lexon në emision letrën e Kadri Veselit: Dhomat e Specializuara janë fyerje për luftën tonë, ama duhej pas raportit të Dick Marty

Opinionisti Shkëlzen Gashi ka thënë se ish-Presidenti Hashim Thaçi dhe ish-Kryeparlamentari Kadri Veseli kanë bërë mirë që e kanë përkrahur themelimin e Gjykatës Speciale,...

Avokati i Kadri Veselit: Gjykimi për ish-krerët e UÇK mund të zgjasë 5 deri në 7 vjet

Sipas Ben Emersonit, avokat i Kadri Veselit, procesi gjyqësor ndaj ish-liderët e UÇK-së mund të zgjasë 5 deri në 7 vjet. Hashim Thaci, Kadri Veseli,...

Gjykata Speciale merr VENDIMIN për Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin

Gjykata Speciale në Hagë zgjat afatet e paraburgimit për ish-presidentin Hashim Thaçi dhe ish-kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Ky vendim është marrë...

Lajmet e fundit