Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

kadastra

Regjistrohen shtëpitë e vjetra në Gjirokastër, Lame batuta: Pasi bëmë legalizimet e kohës së Saliut, tani kemi ato të kohës së sulltan Abdyl Hamidit

Kadastra Shqiptare po kryen procesin e regjistrimit të shtëpive para viteve 1991, në kuadër të zbatimit të ligjit 20/20 “për përfundimin e proceseve kalimtare...

“MALAJZIANI dhe ITALIANI”, Artan Lame i kthehet komentueses me fjalët e Antonio Baldaçit: “Shqiptarët janë shumë emocionalë”

Kreu i Kadastrës Shqiptare, Artan Lame, merr shkas nga një replikë me një ndjekëse të tij për të ndarë disa mendime për sjelljen e...

Mbaron regjistrimi fillestar i pronave në Vuno, fillon afishimi për Dhërmiun, Lame: Aplikoni të pajiseni me certifikatë pronësie

Pas Iliasit dhe Gjilekës, vjen radha e Vunoit dhe Dhërmiut në përfundimin e procesit të regjistrimit fillestar të pronave. Janë rreth 1700 prona në...

Nis regjistrimi i pronave/ Artan Lame: Edhe kalasë së Elbasanit i del pronari

Kalaja e Elbasanit do të bëhet me pronarë të ligjshëm. Sipas njoftimit të Kadastrës, të gjitha pronat e Lagjes Kala tashmë po i nënshtrohen procesit...

Akuzat e Petro Koçit dhe dosjet në SPAK? Lame: Politika të qendrojë larg Kadastrës. Kam çuar vetë dosje në prokurori, bujrum të na ndihmojnë

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës Artan Lame, duke folur për mediat nga qyteti i Fierit, i ka kërkuar politikës t’i qëndrojë larg institucionit të...

Aksioni “BLIC” i SPAK në zyrat e Kadastrës, zbardhen emrat dhe funksionet e të arrestuarve (Çfarë kërkon Prokuroria)

Prokuroria e Posaçme (SPAK) dhe Policia e Shtetit kanë zhvilluar sot një aksion të befasishëm në zyrat e Hipotekës në Rinas. Janë dhënë disa...

Petro Koçi flet troç: Kadastra dhe Arsimi na “minuan” për zgjedhje, janë kthyer sërish aty ku kanë qenë; SUBASHI s’ka pse të ketë reagime...

Petro Koçi, që në këto zgjedhje u impenjua në qarkun e Fierit në një analizë paraprake për procesin sic thotë ai për zgjedhjet e...

Kadastra në Tiranë dha informacion, SPAK firmosi arrestimin e Fatos Tushes dhe vartësve të tij: Iu shitën detin dhe rërën biznesmenëve

Tjetërsimi i pronave dhe tenderat publikë, dyshohet se janë akuzat për të cilat prokurorja e SPAK Manjola Kajana ka pasur informacion dhe ka lëshuar...

Artan Lame: Çdo javë legalizojmë 2-3 pallate, në qendrat e qyteteve ka shtesa që bllokojnë trotuarin ose kalimin

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës Artan Lame foli për procesin e legalizimeve të ndërtesave dhe shtëpive, duke u shprehur se ky është një proces...

Artan Lame thirrje publike: Nëse jeni inxhinierë hajdeni nesër te Kadastra, pasnesër filloni punë

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka bërë sot për të dytën herë një thirrje publike sa i takon punësimeve të reja në Kadastrën e...

Lajmet e fundit