Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

kacifas

Dita e festës kombëtare greke, kremtohet dita e “Jo-së” në manastirin e Këlcyrës, Pirro Dhima krah nënës së Kacifas

Sot Greqia feston ditën e “JO”-së, e njohur si festa kombëtare e Greqisë. Minoritarët apo grekë vijnë në Shqipëri për të zhvilluar ceremoni në varrezat...

Një tank me emrin “Kacifas” shfaqet në stërvitjen e madhe të ushtrisë greke (Pamjet)

Greqia ka zhvilluar një stërvitje ushtarake ndërdisiplinore me trupat “IRIS – 2021”. Në këtë stërvitje ka marrë pjesë edhe një tank, në të cilin ishte...

Deputeti i kërkon llogari ministrit Dendias për vrasjen e Kacifas: Shqiptaria s’mund të hyjë në BE nëse…

Një deputet grek i ka kërkuar llogari ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias për vonesën e hetimeve në lidhje me vrasjen e Kostandinos Kacifas nga...

Sot u vërtetua ajo që ai deklaroi 2 vite më parë, flet gazetari Ferdinand Drevishi: Kacifas kishte dy vrima plumbi në zemër. U vetëvra...

Gazetari Ferdinand Dervishi dy vite më parë publikoi një dokumentar sipas të cilit Kostandinos Kacifas ishte vetëvrarë, me kallashnikovin e tij që qëlloi dhe...

Përvjetori i themelimit të Omonia, flet Dule: Sistemi politik ka rënë. Ende nuk është zbardhur vrasja e Kacifas

Në 29-vjetorin e krijimit të Omonia-s, që u mbajt në sallën e kulturës në fshatin Derviçian me pjesëmarrje e themiesve te kësaj organizate si...

Greqia nis hetimet, prokurori do ngrejë procedim penal për vrasjen e Kacifas: “Ishte njeri i mirë, të gjenden fajtorët”

Prokuroria greke do të nisë hetimet për vrasjen e minoritarit ekstremist grek Kostandin Kacifas, bëjnë me dije mediat fqinje. Po sipas...

Përfundojnë me thirrje urrejtje homazhet për KACIFASIN, Vangjel DULE apel shtetit dhe drejtësisë: Nuk ka një dokument

Kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule deklaron nga Bularati se pas 1 viti ende nuk zbardhur vrasja e minoritarit grek Kostandin Kacifas. ...

‘Thyjini turinjtë, vritini tradhëtarët!’ Nëna e Kostandinos Kacifas thirrje për hakmarrje në Bularat

"Thyjini turinjtë, vritini tradhëtarët!", ka qenë thirrja e nënës së Kostandinos Kacifas pas meshës së mbajtur një vit pas vrasjes së minoritarit grek. ...

1-vjetori i vrasjes së Kacifasit, forca të shumta policie zbarkojnë në Gjirokastër (MASAT E MARRA)

Për të kujtuar Kacifasin do të organizohet nesër një meshë. Ndërkohë, policia do të qëndrojë në gadishmëri të plotë gjatë ditës së shtunë.

Lajmet e fundit