Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

kacifa

Greqia nis hetimet, prokurori do ngrejë procedim penal për vrasjen e Kacifas: “Ishte njeri i mirë, të gjenden fajtorët”

Prokuroria greke do të nisë hetimet për vrasjen e minoritarit ekstremist grek Kostandin Kacifas, bëjnë me dije mediat fqinje. Po sipas...

Motra e ekstremistit grek Kostandinos Kacifas, kandidate për deputete në Greqi

Motra e ekstremistit grek Konstantinos Kacifas, Ermioni Kacifas do të shpallë kandidaturën për t’u futur në parlamentin grek. Ermioni Kacifas do...

ALARMI: Një tjetër i ri grekofon po përgatitet për sulm KAMIKAZ si Kostandin Kacifa

Historiani Arben Llalla ngre alarmin duke thënë se persona të tjerë të minoritetit grek në Shqipëri po përgatiten për sulme të ngjashme me armë...

Grekët sërish nderime për Kacifën, në Bularat mbërrijnë RENEA, FNSH, forca malazeze dhe kroate

Më datën 8 dhjetor, ora 11:00 është paralajmëruar mbajtja e një ceremonie përkujtimore për Kostandin Kacifasin në Bularat të Gjirokastrës. Forca...

Sërish nderime për Konstadinos Kacifan, dhjetëra grekë pritet të vijnë në Bularat

Duket se qytetarët grekë nuk e kanë harruar çështjen e Konstandinos Kacifas, pasi pritet që dhjetëra qytetarë të vijnë sërish në Bularat. ...

Sali Berisha i ashpër për Kacifan: Mish për top, ngjarja ishte skenar i organizuar nga Greqia

"Festa e "JO-së" nuk duhet të bëhet më sepse u mor vesh se për çfarë arsye bëhet ajo. Festimet për "JO" janë festime...

Greqia nderon Kacifën, ngrihet bust dhe një rrugë merr emrin e tij (VIDEO)

Greqia do të ngrejë një bust për Konstandinos Kacifën, si dhe një rrugë do të marrë emrin e tij. Këtë lajm...

Vrasja e ekstremistit grek, Nishani sulmon Ramën: Në vend që të bënte punën, postonte në Twitter

Ish-Presidenti Bujar Nishani, i ftuar në studion e emisionit “Natë me Xhaxhiun”, ka komentuar dhe ngjarjen që trazoi akutualitetin në vend, vrasjen e ekstremistit...

Kyriacos Mitsotakis flet për Kacifën: Është vrasje, por po ruajmë marrëdhëniet

Kyriacos Mitsotakis, kreu i Partisë opozitare në Greqi “Demokracia e Re” ka folur sërish për ekzekutimin e minoritarit grek Konstandinos Kacifa nga forcat RENEA...

Lajmet e fundit