Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

kabul

Fotografi i AP merret peng bashkë me qindra studentë, shkruan “ky mund të jetë postimi im i fundit”

Universiteti Amerikan në Kabul të Afganistanit është nën sulm nga persona të armatosur të cilët kanë marrë peng qindra studentë. Mes pengjeve...

Sulmohet me bomba dhe armë Universiteti Amerikan në Kabul, raportohet për viktima dhe pengje

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në ambientet e Univeristetit Amerikan në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. Dëshmitarët kanë thënë se pas...

Sulmohet me predhë ambasada italiane në Afghanistan

Një shpërthim i fuqishëm është raportuar në Kabul, shkaktuar nga një raketë që ka rënë brenda ambasadës italiane. Sipas “TOLONews”...

Lajmet e fundit