Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

kabul

Macron: Franca dhe Britania do të propozojnë krijimin e një zone të sigurt në Kabul

Franca dhe Britania do të dorëzojnë një rezolutë gjatë mbledhjes urgjente të Kombeve të Bashkuara, të hënën, duke propozuar krijimin e një zone të...

SULM me raketë në aeroportin e Kabulit, si Joe Biden më herët paralajmëroi shpërthimin në Afganistan

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden më herët paralajmëroi se një tjetër sulm do të ndodhte në Afganistan. Fill pas këtij paralajmërimi...

Afganistani nuk ka qetësi, SHPËRTHIM i fuqishëm në aeroportin e Kabulit, mediat raportojnë se ka viktima (Video)

Një shpërthim i fuqishëm është raportuar pranë aeroportit të Kabulit pak çaste më parë. Disa imazhe të publikuara në internet tregojnë disa re të...

Talebanët pozicionohen në aeroportin e Kabulit, në fundjavë pritet të marrin kontrollin e plotë

Forcat talebane janë pozicionuar në aeroportin e Kabulit dhe janë gati të marrin kontrollin e plotë këtë fundjavë, sapo forcat amerikane të largohen, thanë...

Shpërthimet e fuqishme në Kabul, rinisin evakuimet e afganëve pas sulmeve kamikaze

Fluturimet për të evakuar afganë dhe të huaj nga Kabuli, rifilluan një ditë pasi dy sulmeve vetëvrasëse jashtë aeroportit në Kabul, duke lënë mbi...

Sulmi i ISIS në Kabul, Biden zotohet: Ne nuk do të falim. Do t’ju kapim dhe do ju bëjmë të paguani

Presidenti amerikan Joe Biden premtoi të enjten se Shtetet e Bashkuara do t’i gjenin autorët e sulmeve vetëvrasëse dhe personat e tjerë përgjegjës për...

Më shumë se 60 afganë dhe 12 marinsa amerikanë u vranë, ISIS merr përgjegjësinë për shpërthimet në Kabul

ISIS ka marrë përsipër përgjegjësitë mbi sulmet me bomba që ndodhën jashtë aeroportit të Kabulit ditën e sotme. Më shumë se 60 afganë dhe 12...

TERROR në Kabul, raportohet për një shpërthim të tretë shumë të fuqishëm

Një shpërthim i tretë raportohet se ka ndodhur në Kabul mbrëmjen e sotme, me qytetin që është në kaos total. Ende nuk dihet saktësisht vendi...

Macron: Situatë shumë e tensionuar në Kabul

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se situata në Afganistan është përkeqësuar shumë dhe se ajo është jashtëzakonisht e tensionuar rreth aeroportit të...

Sekretari i NATO-s dënon ashpër sulmin në Kabul: Prioriteti ynë është që të evakuojmë sa më shumë njerëz

Sekretari i Përgjithshëm i NATO -s, Jens Stoltenberg ka reaguar pas sulmit të sotëm në Kabul, duke thënë se prioriteti i SHBA-ve është që...

Lajmet e fundit