Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

kabul

Shpërthim vdekjeprurës afër një xhamie në Kabul

Një shpërthim jashtë një xhamie në Kabul të Afganistanit ka shkaktuar viktima në mesin e civilëve afganë, tha një zyrtar taliban. "Një shpërthim tronditës ndodhi...

Shpërthim me bombë në një xhami në Kabul, disa të vdekur

Një shpërthim me bombë në një xhami është shënuar pasditen e sotme në Kabul, ku raportohet se kanë humbur jetën shumë persona. Shpërthimi ndodhi afër...

SHBA pranon se sulmi me dron në Kabul ishte një “gabim tragjik”

Një sulm me dron i kryer gjatë orëve të fundit të evakuimit të Shteteve të Bashkuara nga Afganistani nuk vrau një terrorist të prirur...

SHBA e pranon: Sulmi ynë me dron në Kabul vrau edhe 10 njerëz të pafajshëm

SHBA e ka pranuar se në sulmin me dron në Kabul që kishte qëllim të vriste anëtarë të grupit ISIS-K, kanë mbetur të vdekur...

Pamje të rënda, gazetarët tregojnë sesi u rrahën nga talebanët teksa xhironin në protestën e Kabulit: Më vuri këmbën në kokë…

Gazetarët në Afganistan kanë deklaruar se ata janë rrahur, ndaluar dhe fshikulluar nga talebanët kur përpiqeshin të mbulonin protestat në Kabul. Pamjet që qarkullojnë në...

“Vendi është i sigurt”, zëdhënësi i talebanëve ftesë Merkelit: E mirëpresim në Kabul

Zëdhënësi i talebanëve, Zampintoulach Muxhahid i ka bërë një ftesë kancelares gjermane Angela Merkel për të vizituar Kabulin. Ai është shprehur se me këtë ftesë...

Orët e fundit të qëndrimit të ushtrisë së SHBA në Kabul, rreth 300 amerikanë presin të evakuohen nga Afganistani

Lufta 20-vjeçare e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Afganistan hyri të hënën në orët e saj të fundit. Rreth 300 amerikanë presin ende...

9 anëtarë të një familjeje humbën jetën nga sulmi me dron i SHBA në Kabul, synonin anëtarin e ISIS

9 anëtarë të një famije, ku gjashtë prej tyre fëmij kanë humbur jetën pas sulmit të dronit amerikan, që kishte si shënjestër një makinë...

Macron: Franca dhe Britania do të propozojnë krijimin e një zone të sigurt në Kabul

Franca dhe Britania do të dorëzojnë një rezolutë gjatë mbledhjes urgjente të Kombeve të Bashkuara, të hënën, duke propozuar krijimin e një zone të...

SULM me raketë në aeroportin e Kabulit, si Joe Biden më herët paralajmëroi shpërthimin në Afganistan

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden më herët paralajmëroi se një tjetër sulm do të ndodhte në Afganistan. Fill pas këtij paralajmërimi...

Lajmet e fundit