Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

Kabul;

Bie dhe “kështjella e fundit”, Talibanët marrin kontrollin e Afganistanit, hyjnë në Kabul

Talibanët kanë arritur të hyjnë në periferi të Kabulit ditën e sotme, i vetmi qytet që ishte akoma në duart e qeverisë afgane. Mediat e...

Lajmet e fundit