Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Justin Trudeau

Kryeministri i Kanadasë merr dozën e parë të AstraZeneca-s, e injekton vaksinën në “mes të globit që mbrohet nga korbi”

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, ditën e djeshme ka marrë dozën e parë të vaksinës së kompanisë AstraZeneca.“Është një lehtësim të dish se ky...

Masakra me 22 të vrarë, Kanadaja merr vendimin për armët

Kanadja ka ndaluar armët e sulmit e stilit ushtarak. Ky vendim u mor pasi një burrë i maskuar si oficer policie...

Rrëzimi i aeroplanit nga Irani, kryeministri kanadez: Ne nuk do të ndalojmë derisa të ketë një përgjigje

Kryeministri Kanadez Justin Trudeau ka thënë se ai do të kërkojë "drejtësi" për ata që u vranë në bordin e një avioni me pasagjerë...

Kryeministri kanadez: Provat tregojnë se avioni u rrëzua nga raketat iraniane

Kryeministri kanadez Justin Trudeau ka deklaruar se avioni ukrainas që ra në Teheran ku humbën jetën edhe 63 kanadezë, është qëlluar me raketë tokë-ajër...

Zgjedhjet në Kanada, fiton sërish Justin Trudeau, plas festa (REZULTATI i ngushtë)

Partia Liberale e Justin Trudeau ka marrë një mandat të dytë në një fitore të ngushtë për zgjedhjet në Kanada. Tani...

Kryeministri kanadez kritikon ashpër presidentin amerikan Trump: Komentet e bëra ndaj 4 kongresmeneve tërësisht të papranueshme

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau kritikoi ashpër presidentin amerikan Donald Trump mbi sulmin ndaj katër kongresmeneve amerikane. Deklaratën e bëri gjatë...

Ja cili është parlamenti ku deputetët u maskuan për Halloween (FOTO)

 Festa e Halloween këtë vit është festuar në çdo vend të zakonshëm dhe “të jashtëzakonshëm”.   Më e veçanta kësaj...

Kjo s’pritej! Lideri seks simbol, kryeministrit të Kanadasë i BIEN vetullat live (VIDEO)

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, i komentuar në mediat rozë si mashkull seks simbol, xhentelmen dhe me sens të veçantë humori, duket se kujdeset...

Pushime në Bahamas me biznesmenin miliarder, kryeministri i Kanadasë shkeli disa rregulla të etikës

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau ka thyer disa rregulla federale të etikës pasi pranoi të fluturojë me helikopterin privat të Aga Khan dhe të...

Ditmir Bushati e bën një “selfie” me kryeministrin sharmant të Kanadasë (Foto)

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është takuar sot me kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau. Bushati ka shkrepur një selfie me Trudeau...

Lajmet e fundit