Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

juncker

Deklarata e fortë e kreut të KE: Në Ballkan mund të shpërthejë në luftë e re

Kreu i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker paralajmëron një luftë të re në Ballkan nëse Bosnja, Shqipëria, Serbia, Maqedonia, Mali i Zi dhe Kosova...

Tajani dhe Juncker reagojnë për tragjedinë në Greqi: S’do kursejmë asgjë për t’i ndihmuar

Presidenti  PE, Antonio Tajani dhe Presidenti I KE Jean – Claude Juncker reagojnë rrjetet sociale mbi situatën në Greqi   Tajani...

Rama nga Sofje flet edhe njëherë për kokainën, zbulon prioritetin e qeverisë (DEKLARATA)

Kryeministri i vendit Edi Rama në një lidhje direkte nga Sofje, pas takimit të kryeministrave të rajonit me Presidentin e KE, Jean-Claude Juncker ka...

Pas mesazheve të Juncker, reagon rrufeshëm Bushati (DEKLARATA)

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka reaguar ndaj deklaratave të Presidentit të Komisionit Europian, Jean Claude Juncker për mundësitë që ka Shqipëria...

Konferencë me Ramën, Juncker i bën të gjithë për të qeshur, ja BATUTA kur doli nga Kryeministria

Kryeminstri Rama zhvilloi një konferncë të përbashkët më Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ku u fol për çështen e hapjes së negociatave. ...

Juncker: Keni bërë progres mbresëlënës. Mund t’ju them, në këtë datë do fillojnë negociatat por…

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka deklaruar se nuk ka një datë për çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian, por inkurajon...

Juncker flet për Vettingun: Po jep rezultate. Ja çfarë do ndodhë pas prillit

Kryeministri Rama zhvilloi një konferencë të përbashkët për mediat me Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Ndër të tjera Juncker u pyet edhe lidhur...

Problemet me Greqinë, Rama: Meta s’ka refuzuar. Juncker: Element plus për çeljen e negociatave me BE

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti i KE-së Jean-Claude Juncker i janë përgjigjur pyetjes së gazetarëve lidhur me negociatat me Greqinë, veçanërisht çështjen e kufirit...

Juncker ia thotë në sy: Për Ramën më ankoheshin kur ishte kryebashkiak. Vijoni me reformat (Deklarata e plotë)

Kreu i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka deklaruar sot nga Tirana se vendi ynë duhet të vazhdojë me reformat për të patur dritën jeshile...

Rama informon Juncker: 17 gjyqtarë dhe prokurorë të lartë kanë ikur. Po hapen dosjet që flinin (Deklarata e plotë)

Kryeministri Edi Rama, në një konferencë të përbashkët për media me Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ka deklaruar se Shqipëria ka bërë progres...

Lajmet e fundit