Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

juncker

Marrëveshja mes Johnson dhe Juncker, liderët e BE mbështesin BREXIT, pritet miratimi nga parlamenti britanik

Bashkimi Evropian dhe Mbretëria e Bashkuar kanë arritur një marrëveshje prove të Brexit-it, por që ende mbetet për tu ratifikuar në parlament. ...

Zgjedhjet për presidencën e KE, Juncker sulmon krerët e BE për procesin jotransparent

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ka sulmuar krerët e BE-së se kanë bërë marrëveshje të fshehtë dhe jodemokratike për të emëruar pasardhësin e...

Nard Ndoka fyen rëndë Juncker: Pijanec dhe me tendenca homoseksuale

Kreu i Partisë Demokristiane, aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka ka ofenduar rëndë kreun e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker. Në...

Presidenti i KE i prerë: Nëse Kosova dhe Serbia nuk zgjidhin mosmarrëveshjet, nuk kanë shans në BE

'Në fakt kjo nuk është lojë. Unë jam në favor të zgjerimit. Duhet të sigurojmë ata që janë në atë raoj që kjo...

Rama konferencë nga Brukseli me Presidentin e KE: Presim dritën jeshilen për negociatat. Juncker: Nuk do të heq dorë që të çelen në qershor

'Nuk është një mision i pamundur dhe në duhet tju shpjegojmë atyre që janë hezitues se këto janë cështje të brendshme dhe jo...

Zgjedhjet në Shqipëri, Juncker: I keni në fund të prillit? Ndërhyn menjëherë Rama: Në qershor… (DEKLARATA dhe batuta e KREUT të KE)

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker ka reaguar lidhur me datën zgjedhjeve në Shqipëri dhe vendimin presidentit Ilir Meta për anulimin e kësaj...

Presidenti i KE, Juncker: Shqipëria ka bërë progres mbresëlënës, të hapen negociatat

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker është shprehur në favor të hapjes së negociatave të Shqipërisë për anëtarësim në Bashkimin Europian. ...

Juncker: Nuk ka pajtim brenda BE-së për negociatat me Maqedoninë e Veriut

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, pranoi se tani për tani nuk ka pajtim të plotë midis vendeve anëtare të BE-së për të...

Presidenti i KE takon Zaev, ja çfarë qëndrimi ka për negociatat me Maqedoninë e Veriut  

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, ka deklaruar se për momentin nuk ka pajtim të plotë midis vendeve anëtare të BE-së për të...

Juncker sërish i dehur në samit, luan me flokët e zyrtares (VIDEO)

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker, ka tërhequr sërish vëmendjen.   Shefi i KE është shfaqur përsëri i dehur, teksa luante...

Lajmet e fundit