Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Julian Assange

CIA paditet për përgjimin e dyshuar të avokatëve dhe gazetarëve që takuan Juian Assange

Një grup gazetarësh dhe avokatësh paditën agjencinë amerikane të inteligjencës, CIA-n dhe ish-drejtorin e saj Mike Pompeo nën akuza se agjencia i ka përgjuar...

Britania miraton ekstradimin e themeluesit të Wikileaks, Julian Assange do të dërgohet drejt SHBA

Qeveria britanike urdhëroi sot ekstradimin e themeluesit të kompanisë WikiLeaks, Julian Assange në Shtetet e Bashkuara për t’u përballur me akuzat për spiunazh, një...

Julian Assange nuk duhet të ekstradohet në Amerikë, Këshilli i Europës kërkesë ministres britanike Patel

Julian Assange nuk duhet të ekstradohet nga Britania e Madhe për t'u përballur me akuzat për spiunazh në SHBA! Kështu i është drejtuar Këshilli...

Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange fiton leje për të apeluar ekstradimin në SHBA

Themeluesit të faqes WikiLeaks, Julian Assange, i është dhënë leje për ta apeluar vendimin që mundëson ekstradimin e tij në Shtetet e Bashkuara të...

E fejuara thotë se Assange ka pësuar sulm në tru, pas vendimit për ekstradim në SHBA

Julian Assange, ka pësuar sulm në tru, për shkak të paqartësisë lidhur me fatin e tij, deklaroi e fejuara e tij më 12 dhjetor. hemeluesi...

Në burgun e sigurisë së lartë në Belmarsh, publikohet VIDEO e Julian Assange brenda qelisë

Agjensia ruse e lajmeve Ruptly ka publikuar ditën e sotme një video të themeluesit të WikiLeaks Julian Assange. Ruptly ka siguruar...

Eksperti i OKB akuza SHBA e Britanisë: Julian Assange ka simptoma torture psikologjike

Assange momentalisht po lufton kundër ekstradimit në SHBA lidhur me akuzat për nxjerrjen e sekreteve të qeverisë amerikane.

SHBA me akuza të reja për themeluesin e WikiLeaks, Julian Assange

Departamenti amerikan i Drejtësisë, akuzoi themeluesin e WikiLeaks, Julian Assange për pranin dhe publikim të informacioneve të klasifikuara. Akuzat e përmbledhura...

Akuza për përdhunim, Suedia rihap hetimet ndaj themeluesit të Wikileaks

Suedia do të rihapë hetimin lidhur me akuzën për përdhunim kundër themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, njoftoi të hënën zëvendës kryeprokurori i vendit. ...

‘E dashuroj atë, ai është i pafajshëm’, Pamela Anderson viziton Julian Assange në burg

Ish ylli i Baywatch Pamela Anderson ka vizituar në burg themeluesin e WikiLeaks Julian Assange. Anderson ka thënë se ishte 'shumë...


Lajmet e fundit