Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

TAG

jug

Del VIDEO, shikoni transformimin e vijës bregdetare të Jugut

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit e tij një video se si është transformuar vija bregdetare e Jugut të vendit....

14 tërmete lëkundën jugun, flet sizmologu: Do të ketë edhe të tjera, por…

14 tërmete me magnitudë nga 2.3 deri në 4.5 ballë tronditën gjatë natës së kaluar jugun e Shqipërisë. Epiqendra ishte në qytetin e Vlorës,...

17 vjet nga krijimi i Parkut të Butrintit ish-Drejtori “leksion” me turistët

17 vjet nga krijimi i Parkut të Butrintit si institucion, Ish-Drejtori Auron Tare ka zhvilluar një takim me vizitorët, ku është ndalur tek mënyrat...

Kryemadhi “rrëmben” celularin dhe filmon të rinjtë e LRI, i vënë “flakën” Jugut (VIDEO)

Kampi i LRI në Jalë prej javësh ka qenë i mbushur plot e përplotë me të rinj energjikë. Kryetarja e...

Rikthehen investimet në jug pas disa vitesh

 Pas shumë vitesh mungese investimesh në Ksamil, ka filluar puna në një segment rrugice prej 127 metër gjatësi. Që prej bashkimit...

Lajmet e fundit