Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

josep borrell

Josep Borell flet për takimin e Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel: Më vjen mirë që takimi po ndodh në ditën që Joe Biden është...

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Josep Borrell ka folur në një konferencë për media para...

Josep Borrell mesazh pas samitit të Ministrave të Jashtëm: Të ecim para me integrimin e Shqipërisë

Përfaqësuesi i Lartë i BE për Punët e Jashtme, Josep Borrel theksoi pas samitit të ministrave të jashtëm të B-së, se integrimi i Shqipërisë...

Borrell ia bën të qartë Kurtit: Kosova nuk ka alternativë tjetër përveç dialogut me Serbinë

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell është takuar sot me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ku ka theksuar...

Ramush Haradinaj mbështet Albin Kurtin: Refuzimi i takimit me Vuçiç është i drejtë!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka refuzuar që të takohet më 11 maj në Bruksel me presidentin e Kosovës, Aleksandër Vuçiç. Ky takim ishte...

BE deklaratë për zgjedhjet në SHQIPERI: Presim që parlamenti dhe qeveria e re të vazhdojnë reformat dhe dialogun (DEKLARATA E PLOTË)

Komisioneri i BE për zgjerimin Oliver Varhelyi dhe përfaqësuesi i lartë Josep Borrell në një deklaratë të përbashkët për shtyp për zgjedhjet parlamentare 2021...

Përfaqësuesi i lartë i BE-së Josep Borrell thotë se Europa nuk është e plotë pa Ballkanin Perëndimor

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë Josep Borrell, ka marrë pjesë në konferencën për paketën e zgjerimit...

Borrell flet para takimit Hoti-Vuçiç: Qëllimi ynë është i qartë, të vazhdojmë punën serioze për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Josep Borrell, ka folur përpara takimit Hoti-Vuçiç në Bruksel. Përmes një video të publikuar në...

Lajmet e fundit