Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

Josep Borell

Heqja e barrikadave në veri të Kosovës, Borrell: Mbizotëroi diplomacia, dhuna nuk mund të jetë kurrë zgjidhje

Përfaqësuesi i Lartë i Bshkimit Europian për Politikë të Jatshme dhe Siguri, Josep Borrell ka reaguar për heqjen e barrikadave në veri. Përmes një postimi...

Shefi i diplomacisë së BE: Kemi bërë një propozim për të zgjidhur situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka deklaruar se kanë bërë një propozim për të zgjidhur situatën në veri, të krijuar pas...

Shefi i politikës së BE telefonon Edi Ramën: Sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë janë të papranueshme!

Josep Borell, shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, ka telefonuar mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama. Qëllimi i bisedës telefonike, thotë ai,...

Borell pas takimit me Kurtin e Vuçiç: Nuk ka marrëveshje për targat, bisedimet rikthehen para 1 shtatorit

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, në konferencën për media pas bisedimeve me kryeministrin Albin Kurti...

27 vendet e BE dakort për mbajtjen e konferencës ndërqeveritare me Shqipërinë dhe RMV, reagon Borrell: Koha për anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor

Përfaqësues i Lartë i BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Josep Borrell deklaroi se mirëpresin propozimin e paraqitur nga presidenca franceze...

Pritet të rinisin negociatat për marrëveshjen bërthamore me Iranin

Shefi për Politikë të Jashtme në Bashkimin Evropian, Josep Borrell, ka thënë se pritet që shpejt të nisin negociatat që mëtojnë të ringjallin marrëveshjen...

“Nuk mund të vazhdojmë me një vend që bllokon gjithçka”, Borell i prerë: Sot të hapim negociatat me Shqipërinë dhe RMV

Shefi i diplomacisë së Jatshme në Bashkimin Evropian, Josep Borell, ka reaguar për veton që Bullgaria i ka vendosur Maqedonisë së Veriut.   Përmes një...

Pas PARALAJMËRIMIT, BE e KONFIRMON: Ngrijnë asetet europiane të Putin dhe Lavrov

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Europian për punët e jashtme, Josep Borell, ka deklaruar se Vladimir Putin dhe ministri i tij i jashtëm, Sergej...

Borell reagon për ngjarjen e rëndë në Kosovë: Përgjegjësit të gjenden e të vihen para drejtësisë

Kryediplomati evropian, Josep Borell ka reaguar pas krimit të rëndë që ka ndodhur mbrëmë në Gllogjan, ku një person i maskuar qëlloi me breshëri...

Tensionet në veri të Mitrovicës, Borell qorton Kosovën: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar ditën...

Lajmet e fundit