Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

Jorida Tabaku

Nga “Ibrahim Rugova”, segmeti i rrugës në Tiranë bëhet “Dëshmorët e 4 Shkurtit, Tabaku denoncon: Qyteti i qytetarëve dhe jo i nevojave elektorale

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka bërë një denonicim, ku thotë se është hequr emri “Ibrahim Rugava” rrugës në kryeqytet. Tabaku me anë të...

“Qeveria do të ripropozojë ligjin për bastet sportive”, Tabaku: Po bëjnë qoka për pakicën, 0 politika që të mbajnë shtresën e mesme në vend

Deputetja e PD, Jorida tabaku ka reguar pas deklaratës së ministres së Financave, Delina Ibrahimaj, e cila u shpreh se po rishikohet ligji për...

Tabaku mesazh nga Parlamenti Suedez: Europa s’është e plotë pa Ballkanin Perëndimor, Kosovës t’i njihet statusi i vendit kandidat!

Deputetja e Partisë Demokratke, Jorida Tabaku ndodhet në Stokholm, ku ka marrë pjesë në punimet e parlamentit suedez. Kryetarja e Komisionit të Integrimit Europian,...

Jorida Tabaku publikon në “Facebook” fjalën që do mbante në Parlament: E drejta për të folur mu hoq me forcë

Kuvendi sot u zhvillua m zhurmë, pasi deputetët e PD u ngritën në këmbë dhe kërkonin që në seancë të ishte kryeministri Edi Rama...

“S’mund të presim rastin të nxjerrë pagesat poshtë dyshekut të një ish-zyrtareje”, Tabaku: Lufta kundër korrupsionit, prioritet kombëtar

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku bën me dije se u ka kërkuar deputetëve të opozitës dhe mazhorancës që të votojnë projektligjet që ajo...

Diskutimet në Komisionin e Ekonomisë/ Tabaku propozon ndryshime ligjore, Braçe dhe Shehi kundër koncesioneve të reja

Deputetja demokrate Jorida Tabaku propozoi sot katër ndryshime ligjore për kontrollin e kontratave për koncesionet dhe PPP-të. Rritja e transparencës me publikimin e dokumenteve...

Jorida Tabaku dhe Erion Braçe, dy deputetët me vlerësimin më të lartë! ISP publikon raportin për aktivitetin e Kuvendit

Që prej fillimit të legjislaturës 2021-2025 Instituti i Studimeve Politike (ISP) me mbështetjen e Ambasadës së Zvicrës në Shqipëri po monitoron Kuvendin dhe aktivitetin...

Nga ndryshimet për komisionet hetimore tek ligji lustracionit, ja çfarë kërkoi PD në konferencën e parë të kryetarëve

Sot, në konferencën e parë të kryetarëve për sesionin e ri parlamentar krerët e komisioneve kanë diskutuar në lidhje me kalendarin e këtij sesioni. Deputetja...

Procedurat për shkarkimin e Alibeajt, Tabaku: S’kam dijeni për mbledhje firmash, PD e ka një kryetar grupi

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se njeh Enkelejd Alibeajn si kryetar të grupit të PD-së, i cili sipas saj e ka bërë...

Prangosja e sekretarit të MF, Tabaku: Dikush duhet të mbajë përgjegjësi, u arrestua njeriu që ka çelësat e shtetit në dorë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas arrestimit të sekretarit të përgjithshëm të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, Arlind Gjokutaj. Tabaku thotë se...

Lajmet e fundit