Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

Jordan Daci

YLLI NDROQI justifikon pasuritë: Janë me kredi bankare, kanë thënë se të ardhurat janë 8 mln euro, por në fakt janë 17 milionë euro...

10 muaj pas sekuestros së parë dhe lajmit të bujshëm të Ylli Ndroqit për sekuestrimin e pasurisë, SPAK ditën e djeshme kërkoi në gjykatë...

Shkarkimi i Metës/ Sekretari i PS: Cënoi Kushtetutën! Daci: Shkeljet e Presidentit janë të lehta, mund të mos merret vendim

Sekretari Organizativ i PS-së Arben Pëllumbi dhe juristi Jordan Daci komentuan mbrëmjen e sotme nismën e 50 deputetëve socialistë për shkarkimin e presidentit Ilir...

“E teproi me Yuri Kim”, konstitucionalisti: Meta është ndjerë i vetëm përballë presionit të qeverisë

Konstitucionalisti Jordan Daci ka thënë sot në “Opinion” se Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje politike, retorikë politike dhe jo thirrje për nxitje dhune...

‘Kemi një Gjykatë Kushtetuese në kundërshtim me Kushtetutën’, avokati Daci pesimist: Shkelje flagrante nga çdo institucion, rrezikon kolapsin nëse…

Pas 3 vitesh mungesë, Gjykata Kushtetuese në vendin tonë ka nisur të marrë formë.   Ditën e sotme, presidenti, Ilir Meta emëroi...

Ndalimi i ish-deputetit Ndocaj, reagon avokati Daci: Shpallja në kërkim ishte e padrejtë

Pas lajmit se ish-deputeti Eduart Ndocaj ishte ndaluar nga policia e Lezhës pas denoncimit të bërë nga një shtetas italian i cili pretendoi se...

“Veprim kriminal dhe anti-kombëtar”, shpërthen avokati: Kjo shoqëri ka censuruar TVSH-në për mostransmetimin e ndeshjeve

“Shoqëria "Ipko" Kosovë, me një veprim kriminal dhe anti-kombëtar (hera e dytë që e konstatoj) ka censuruar TVSH-në dhe sonte edhe RAIUNO-n për të...

Marjan Rroku shpresa te Gjykata Kushtetuese, Peza: Një makina sekrete e priti pasi vrau nënë e bijë

Gjykata Kushtetuese ka mbetur shpresa e vetme e Marjan Rrokut për t’i shpëtuar burgimit të përjetshëm, për vrasjen në vitin 2001 të Alda Canajt,...

Lajmet e fundit