Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

Johnson

Media britanike: Liz Truss mund të largohet brenda javës, Boris Johnson i hapet rruga për të drejtuar Britaninë e Madhe

Kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Lizz Truss mund të largohet këtë javë, shkruan media britanike The Mirror. Sipas këtij artikulli, konservatorët po komplotojnë hapur për...

Britania del nga Bashkimi Europian në 31 Janar, Boris Johnson merr mbështetjen në parlament

Është zyrtare, në 31 Janar të 2020-ës Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Europian. Deputetët e parlamentit britanik kanë mbështetur planin e...

Marrëveshja e Brexit, Parlamenti britanik shtyn sërish votimin, Johnson: Një vonesë tjetër nuk është zgjidhje

Boris Johnson ka thënë se ai do të bëjë presion në 'të padënuar' me Brexit në 31 tetor, megjithë humbjen në votimin e sotëm...

Marrëveshja për Brexit-in, Johnson: Sfida e radhës në shtëpi

Një marrëveshje për Brexitin është arritur mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Evropian, pak para samitit të liderëve në Bruksel. Boris Johnson dhe Jean...

Marrëveshja mes Johnson dhe Juncker, liderët e BE mbështesin BREXIT, pritet miratimi nga parlamenti britanik

Bashkimi Evropian dhe Mbretëria e Bashkuar kanë arritur një marrëveshje prove të Brexit-it, por që ende mbetet për tu ratifikuar në parlament. ...

Johnson betohet se do t’i mbrojë diplomatët britanikë pas skandalit të ambasadorit në Washington

Kandidati për kryeministër të Britanisë, Boris Johnson, është betuar se do t’ia mbajë anën diplomatëve të Britanisë së Madhe kudo që janë në botë....

Johnson KËRCËNON BE: Refuzojmë të paguajmë pa një marrëveshje të re të BREXIT

Kandidati për lider të konservatorëve dhe për kryeministër të ri të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka paralajmëruar BE se do të refuzonte të...

Pudra “Johnson’s Baby” i shkaktoi kancer, gjykata urdhëron kompaninë t’i paguajë 417 milion dollarë dëmshpërblim

Avokati i Echeverria, Mark Robinson, tha se klientja e saj po trajtohet për kancer në një spital të SHBA-ve, dhe se shpreson që...

NASA krijon motorin e pamundur, prodhon energji nga hiçi, revolucion për njerëzimin

Motori i “pamundur”, “EmDrive” që është në gjendje të prodhojë energji nga asgjëja kalon testet e para në qendrën “Johnson” të NASA-s. ...

Lajmet e fundit