Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
40 %
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

John Kerry

Edi Rama sqaron pse Kerry nuk u takua me Metën në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka folur për mungesën e një takimi mes kreut të Kuvendit Ilir Metën dhe Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry, gjatë...

Gjesti i pazakontë i Bujar Nishanit me John Kerryn, në sytë e të gjithëve

Fakti që Presidenti i Republikës Bujar Nishani doli në aeroport për të takuar sekretarin amerikan të Shtetit John Kerry e për më tepër ndaloi...

Ja si e komenton kapiteni i kuqezinjve, Lorik Cana, këtë foto të John Kerry-t

Kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Lorik Cana, ka vënë re një detaj të veçantë nga vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry,...

Kryeministri Rama poston fotogalerinë e takimit me John Kerry, “shpërthejnë” komentet pozitive

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë dhjetëra fotografi të realizuara nga optika e aparatit që ka ndjekur hap pas hapi takimin historik të Sekretarit amerikan...

“Basha i foli Kerryt për lidhjet e krimit të organizuar me Ramën dhe qeverinë e tij”

Pas përfundimit të takimit mes sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry, me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kreu i opozitës tha për mediat...

Ku e “zhduku” Lulzim Basha Eduard Selamin në takimin me John Kerryn te “Rogneri”

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi ditën e sotme një takim me Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry.  Takimi u zhvillua në ambientet...

Zbardhet shënimi, çfarë shkroi John Kerry për Shqipërinë dhe shqiptarët

Zbardhet shënimi që la Sekretari Amerikan i Shtetit në librin e shënimeve të COD. "Faleminderit popullit shqiptar për pritjen jashtëzakonisht zemërgjerë...

Rama zgjedh foton e ditës: Kerry mban në krah vogëlushin, rekord pëlqimesh e shpërndarjesh në vetëm dy minuta

Në foton e përzgjedhur është Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry teksa mban në krahë një vogëlush 5 vjeçar. Aty gjendet edhe Rama i...

Kritika e zëvendësministrit të LSI për mikpritjen që iu bë John Kerryt

Zëvendësministri i Jashtëm Selim Belortaja shprehet me rezerva për pritjen që iu bë sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry. Tirana ditën e sotme ka qenë...

Lajmet e fundit