Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

John Kerry

John Kerry akuzon publikisht David Cameron për dështimin në Siri

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka akuzuar publikisht ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, David Cameron për dështimin e Perëndimit në çështjen siriane. ...

Izraeli përplas Britaninë me SHBA, Theresa May kritikon John Kerryn: Mos sulmoni strukturën e një qeverie demokratike

Britania e Madhe ka reaguar ndaj deklaratave të Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry në lidhje me qeverinë e Izraelit. Në...

John Kerry kritikon Netanjahun: Jemi për dy shtete, qeveria tënde më ekstremistja

Vota e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Këshillin e Sigurisë së Kombeve të Bashkuara, që i hapi rrugë miratimit të rezolutës për dënimin...

Turqia gjen fajtorin e vrasjes së ambasadorit, Cavusoglu ia komunikon sekretarit Kerry

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu të martën informoi sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry, se është Lëvizja Gylen ajo që qëndron pas...

John Kerry: Europa kërcënohet nga autoritarizmi… Sulmon edhe Matteo Renzin?

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, paralajmëroi homologët e tij evropianë për rreziqet e rritjes së autoritarizmit në Evropë dhe në mbarë botën. Ai...

John Kerry mesazh shqiptarëve për 28 nëntorin: Mbështesim progresin drejt anëtarësimit në BE

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry shprehu urimet me rastin e 28 nëntorit, 104-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Në mesazhin dërguar...

John Kerry: Asadi dhe Rusia të hetohen për krime lufte. I bashkohet edhe Angela Merkel

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, ka deklaruar se duhet të hapen hetimet ndaj regjimit të Asadit dhe Rusisë për krime lufte, për shkak...

John Kerry: Faleminderit Shqipërisë, ka ndihmuar hebrenjtë e kosovarët, tani dhe muxhahedinët

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka falënderuar Shqipërinë për strehimin e 3,200 muxhahedinëve të ardhur nga Kampi i Lirisë në Irak. ...

Armëpushim në Siri, SHBA dhe Rusia gjejnë gjuhën e përbashkët, do kërkohet tranzicion politik

SHBA dhe Rusia janë marrë vesh për një armëpushim në Siri duke filluar nga e hëna dhe po ashtu synohet rigjallërimi i planit për...

Erdogan i trishtuar për vizitën e John Kerry: Është vonë, tepër vonë

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, është shprehur i zhgënjyer nga vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, mbi një muaj pas grushtit...

Lajmet e fundit