Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

Joe Biden

Hillary Clinton zgjedh kryediplomatin e ri të SHBA, emër i njohur për shqiptarët

Hillary Clinton beson se ka të sigurtë fitoren në zgjedhjet presidenciale dhe për këtë arsye është duke menduar për kabinetin e ri të qeverisë...

Biden për 2 orë e 25 minuta në zyrën e Erdogan, presidenti turk: Na sillni sa më shpejt Gylenin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur sot në një takim zëvendëspresidentin e SHBA-së, Joe Biden. Takimi i zhvilluar në rezidencën...

Joe Biden në Turqi: SHBA-të nuk kanë interes të mbrojnë asnjë që dëmton aleatët e saj

Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka mbërritur sot për një vizitë zyrtare në Turqi ku është takuar me kryeministrin Binali Yıldırım. Gjatë fjalës...

Në mes meje dhe Joe Biden

Nga Arbana Xharra Në mes meje dhe Joe Biden, Kishte shumë hajna dhe shumë mashtrues. Kishte në mes nesh njerëz që...

Në Kosovë rrugës i vendosin emrin djalit të zv/presidentit amerikan, shokohet analisti shqiptar

Në Gjilan të Kosovës, rruga nacionale do të mbajë emrin e djalit të vdekur të zëvendëspresidentit amerikan Joe Biden. Vet Biden i shoqëruar nga...

Ambasadori amerikan bën “selfie” me avionin në ikje të Joe Biden, shkruan “E dashuroj punën time”

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, zhvilloi një vizitë mjaft miqësore në Kosovë. Pas takimeve me krerët e lartë...

Lajmet e fundit