Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Joe Biden

Joe Biden në Turqi: SHBA-të nuk kanë interes të mbrojnë asnjë që dëmton aleatët e saj

Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka mbërritur sot për një vizitë zyrtare në Turqi ku është takuar me kryeministrin Binali Yıldırım. Gjatë fjalës...

Në mes meje dhe Joe Biden

Nga Arbana Xharra Në mes meje dhe Joe Biden, Kishte shumë hajna dhe shumë mashtrues. Kishte në mes nesh njerëz që...

Në Kosovë rrugës i vendosin emrin djalit të zv/presidentit amerikan, shokohet analisti shqiptar

Në Gjilan të Kosovës, rruga nacionale do të mbajë emrin e djalit të vdekur të zëvendëspresidentit amerikan Joe Biden. Vet Biden i shoqëruar nga...

Ambasadori amerikan bën “selfie” me avionin në ikje të Joe Biden, shkruan “E dashuroj punën time”

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, zhvilloi një vizitë mjaft miqësore në Kosovë. Pas takimeve me krerët e lartë...

Vuçiç në konferencë me Biden: Së shpejti pres në Beograd Ramën me politikanët kosovarë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka bërë të ditur se shumë shpejtë do të presë në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe shqiptarët...

Joe Biden mbërrin në Serbi, Vuçiç e pret me bukë, kripë e kostume popullore

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, ka mbërritur ditën e sotme në aeroportin “Nikola Tesla” të Beogradit ku është pritur nga kryeministri serb Aleksandër Vuçiç. ...

Biden në Kosovë, vendi në periudhë tensionesh

Nënpresidenti amerikan Joe Biden do të qëndrojë gjatë dy ditëve të ardhshme në Serbi dhe në Kosovë për të takuar udhëheqësit më të lartë...

Lajmet e fundit