Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Joe Biden

Ja shenjat që po kalon Biden pas infektimit me Covid-19 dhe ilaçi që po përdor

Presidenti Joe Biden ditën e djeshme rezultoi pozitiv me Covid-19. Ndonëse ai është i vaksinuar me 4 dozat e vaksinës, pas një testi të...

Biden pozitiv me Covid, politikani shqiptar i uron shërim të shpejtë: Zoti i bekoftë!

Kryetari i AKS-së, Ramush Haradinaj i ka uruar shërim të shpejtë presidentit të SHBA-së, Joe Biden, pasi ditën e sotme rezultoi pozitiv me Covid-19. Në...

Joe Biden infektohet me Covid-19, ja në çfarë gjendje shëndetësore është Presidenti

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas zëdhënëses së Shtëpisë së Bardhë mësohet se Biden pas bërjes së tamponit ka rezultuar...

Nisja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, REAGON Joe Biden

Presidenti i SHBA, Joe Biden, ka reaguar për hapjen e negociatave pas mbajtjes në Bruksel të Konferencës së Parë Ndërqeveritare për Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Hapja e negociatave, reagon Basha: Një hap i madh për Shqipërinë, u plotësua një ëndërr e shqiptarëve! Tani të përmbushen kriteret

Ish kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas hapjes së negociatave ditën e sotme në Bruksel. Përmes një postimi në "Tëitter", Basha shkruan...

Joe Biden mbërrin në Arabinë Saudite, takohet me Princin e Kurorës, momenti kur takohen me duart “grusht” (FOTO)

Presidenti amerikan Joe Biden, është takuar sot me Princin e Kurorës të Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman. Vizita e Biden në Arabinë Saudite po vëzhgohet...

Foto/ Biden zbulon imazhin e parë të marrë nga teleskopi Webb: Sot është një kapitull i ri

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ditën e sotme ka publikuar imazhin e parë të marrë nga teleskopi James Webb. Biden i cili shoqërohej nga zëvëndëspresidentja,...

Joe Biden do të publikojë foton e parë të kozmosit nga teleskopi James Webb

Presidenti amerikan Joe Biden do të publikojë ditën e nesërme fotografinë e parë të realizuar nga teleskopi gjigant i NASA, James Webb. Fotografia e parë...

SHBA bën gati paketën e radhës prej 400 mln dollarësh, do t’i sigurojë Ukrainës 4 sisteme të tjera raketash

Administrata e Presidentit të SHBA,Joe Biden, do t'i sigurojë Ukrainës katër sisteme të tjera raketash artilerie me lëvizshmëri të lartë (HIMARS), në paketën më...

Meta uron Biden për Ditën e Pavarësisë së SHBA: Shqipëria e vendosur për të qëndruar krah Amerikës

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka përcjellë një mesazh urimi presidentit amerikan, Joe Biden për ditën e Pavarësisë së SHBA. Meta shkruan se Shqipëria...

Lajmet e fundit