Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Joe Biden

Biden urdhëron sulme ajrore kundër grupeve të mbështetura nga Irani në Siri

Presidenti amerikan Joe Biden ka urdhëruar sulme ajrore kundër grupeve të mbështetura nga Irani në Siri, rreth një javë pasi raketat ranë pranë një...

Zonja e parë e SHBA infektohet gjatë pushimeve, Jill Biden rezultoi pozitive me Covid

Jill Biden, gruaja e presidentit amerikan Joe Biden, ka rezultuar pozitive me koronavirus. Lajmi është konfimuar këtë të martë nga Shtëpia e Bardhë.  Zonja e...

VIDEO/ Biden i përhumbur, harron se i dha dorën senatorit, kërkon një takim të dytë

Një video po qarkullon në rrjetet sociale, ku tregon presidentin e SHBA, Joe Biden duke pritur për të shtrënuar duart me senatorin amerikan dhe...

Presidenti Biden ri-testohet për Covid-19 dhe rezulton pozitiv

Presidenti i SHBA, Joe Biden është ritestuar ditën e sotme për Covid dhe ka rezultuar pozitiv. Lajmin e ka bërë me dije doktori në Shtëpinë...

Tensionet në rritje për Tajvanin, Shtëpia e Bardhë: Pas bisedës telefonike, Biden dhe Xi mund të takohen

Presidenti Joe Biden dhe Xi Jinping i Kinës janë duke eksploruar mundësinë e takimit përballë, tha një zyrtar i lartë i administratës pasi udhëheqësit...

Presidenti i SHBA Joe Biden mesazh urimi për 100 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka përshëndetur përmes një video-mesazhi 100 vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe SHBA. Mesazhi...

“Unë punova, ai shkoi me helikopter në spital”, Biden thumbon ish-presidentin Donald Trump

Pas 5 ditësh izolim presidenti amerikan, Joe Biden, rezultoi negativ nga Covid-19. Ai vlerësoi rolin e vaksinave për kalimin lehtë të virusit dhe krahasoi veten...

Pas 5 ditësh izolim, Biden rezulton negativ për Covid-19

Presidenti i SHBA, Joe Biden ka rezultuar negativ për Covid pas një izolimi pesë-ditor. Lajmin e ka bërë me dije mjeku i presidentit me anë...

“Kemi histori të fortë mes nesh”, Blinken i përcjell Kurtit dhe Osmanit mesazhin e Biden

Departamenti amerikan i Shtetit ka publikuar videon nga takimi i Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin...

Doli pozitiv me Covid, reagon për herë të parë Joe Biden dhe flet për gjendjen e tij shëndetësore

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Bide, ka reaguar pasi rezultoi pozitiv me Covid-19. Përmes një postimi në “Twtitter”, Biden ka bërë me dije se...

Lajmet e fundit