Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Joe Biden

Dy ditë pasi u zgjodh president i Iranit, Ebrahim Raisi paralajmëron SHBA: S’ka takim me Biden, as negociata për marrëveshjen bërthamore

Presidenti i zgjedhur i Iranit i ka mirëpritur negociatat me fuqitë botërore që synojnë ringjalljen e një marrëveshje bërthamore të vitit 2015,  duke thënë...

Joe Biden ndan lajmin e trishtë, i ngordh qeni me të cilin kishte jetuar prej 13 vitesh

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka ndarë me të gjithë lajmin e tij të hidhur. Ai ka humbur qenin pastor gjerman i quajtur Champ,...

“I fiksuar” pas zviceraneve “Rolex” dhe “Omega”, sa kushtojnë orët që mban Presidenti i SHBA? Njëra nuk i kalon 100 dollarë

Të gjithë i kemi parë orët Rolex në dorën e Presidentit të SHBA Joe Biden, por e keni menduar ndonjëherë sesa kushtojnë ato? Kreu...

Në krizë për ushqime, Kim Jong Un i “përulet” Bidenit: Jemi gati për dialog

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un së fundmi ka thënë se është i gatshëm për dialog me presidentin e SHBA-ve, Joe Biden. Ky...

Takimi mes Biden dhe Putin, reagon Trump: Ditë e mirë për Rusinë, ndërsa SHBA nuk fitoi asgjë

Ish-Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka reaguar për takimin e zhvilluar ditën e djeshme mes Joe Bidenit dhe presidentit të Rusisë, Vladimir Putinit në...

Trump për herë të parë pranon humbjen e zgjedhjeve: Kundërshtarët fituan…

Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump për herë të parë ka pranuar humbjen e zgjedheve të vitit 2020 përballë presidentit Joe Biden. Në një intervistë të...

Presidenti Biden me ton realist pas takimit me Putinin

Presidenti amerikan Joe Biden dhe homologu i tij rus Vladimir Putin kanë përfunduar samitin e tyre në Gjenevë, me zotin Biden që e cilësoi...

Jo vetëm bisedime, por edhe dhurata, zbulohet se çfarë i dhuroi Biden Vladimir Putinit në Gjenevë

Në samitin e sotëm në Gjenevë të Zvicrës, presidenti amerikan Joe Biden i dhuroi homologut rus, Vladimir Putin një palë syze dielli Aviator dhe...

Joe Biden paralajmëron Rusinë: Nëse Alexei Navalny vdes, pasojat për ju do të jenë shkatërruese

Presidenti amerikan, Joe Biden ka folur në një konferencë për shtyp për takimin me presidentin rus Vladimir Putin, takim i mbajtur sot në Gjenevë...

Ka ndërhyrë Rusia në zgjedhjet e fundit? Joe Biden “nxehet” dhe heq xhaketën; kërcënon Putin nëse vazhdon me sulmet kibernetike

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka folur sot pasdite, pak pas takimit katër orësh me homologun e tij rus, Vladimir Putin. Në një konferencë...

Lajmet e fundit