Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

jill biden

E konfirmon Zonja e Parë: Joe Biden do të kandidojë për një mandat të dytë

Zonja e parë e SHBA-së, Jill Biden, ka konfirmuar se presidenti, Joe Biden, do të kandidojë për një mandat të dytë.Ajo u  shpreh në...

Zonja e Parë e SHBA, Jill Biden zbulon dekorimin e Shtëpisë së Bardhë për Krishtlindje

Zonja e Parë e SHBA, Jill Biden zbuloi këtë të hënë dekorimet për Krishtlindje në Shtëpinë e Bardhë. Tema e këtij viti është “Ne njerëzit”,...

Ndarja nga jeta e Mbretëreshës Elizabeth II/ Ambasada e SHBA ndan mesazhin e Biden: Burim krenarie për breza të tërë

Ambasada e SHBA ka shpërnadrë në faqen zyrtare mesazhin e presidentit amerikan Joe Biden dhe zonjës së parë Jill Biden. pas ndarjes nga jeta...

Jill Biden del nga izolimi, rezultoi negative ndaj Covid-19

Zonja e Parë e Amerikës, Jill Biden, ka rezultuar negative pas testimit të Covid-19 dhe do të largohet nga Karolina e Jugut, ku ishte...

Zonja e parë e SHBA infektohet gjatë pushimeve, Jill Biden rezultoi pozitive me Covid

Jill Biden, gruaja e presidentit amerikan Joe Biden, ka rezultuar pozitive me koronavirus. Lajmi është konfimuar këtë të martë nga Shtëpia e Bardhë.  Zonja e...

Rusia hakmerret, vendos sanksione ndaj gruas dhe vajzës së presidentit Joe Biden

Rusia ka vendosur sanksione ndaj gruas dhe vajzës së presidentit amerikan Joe Biden. Sipas agjencisë ruse të lajmeve RIA Novosti, Jill Biden dhe Ashley Biden...

Në mes të luftës, Biden papritur viziton Ukrainën, pritet nga Zonja e Parë

Zonja e parë e SHBA-së, Jill Biden, ditën e sotme ka vizituar papritur Ukrainën. Gjatë një udhëtimi në Rumani dhe Slloveni, ajo është ndalur...

Zonja e Parë e SHBA viziton Rumaninë dhe Sllovakinë, takime më fëmijët dhe gratë ukrainase

Zonja e Parë e SHBA-së Jill Biden ka mbërritur në Evropën Lindore në një udhëtim katër-ditor që synon të riafirmojë angazhimin e SHBA-së ndaj...

Bashkëshortja e Presidentit Biden merr vëmendjen e të gjithëve për 1 Prill, i bën stafit “rrengun” që nuk e kishin menduar

Zonja e parë e Shtëpisë së Bardhë Jill Biden, bashkëshortja e presidentit Joe Biden, ka marrë vëmendjen e të gjithëve me “gënjeshtrën e saj”...

Joe Biden i propozoi 5 herë për martesë! Zonja e Parë e SHBA-ve tregon arsyen e refuzimeve

Joe Biden do të jetë presidenti i SHBA-së, pasi fitoi zgjedhjet e vitit 2020. Pritet që në muajin janar ai të...

Lajmet e fundit