Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

jeruzalem

Kriza e Jeruzalemit, teksa “Bota” lutet për qetësi, raketat gjuajnë shtëpitë e qytetarëve, 31 persona mbeten të plagosur

Konflikti mes Izraelit dhe Palestinës është shkallëzuar në mënyrë të rrezikshme. Pas sulmeve masive me raketa nga Rripi i Gazës, aviacioni ushtarak izraelit u...

Bien sirenat në Izrael, alarm për sulm me raketa një ditë pas përplasjeve në Jeruzalem

Sirenat që paralajmërojnë sulm me raketa janë dëgjuar pasditen e sotme në jug të Izraelit. Zëdhënës të Ushtrisë Izraelite bëjnë me dije se alarmi është...

Shteti afrikan ndjek shembullin e Kosovës dhe Serbisë, gati të hapë ambasadë në Jeruzalem

Pas Kosovës dhe Serbisë, edhe shteti afrikan i Malavisë do të hapë ambasadën e saj në Jeruzalem. Lajmi është bërë i...

Arkeologët zbulojnë rrugën 2 mijë vjeçare të ndërtuar nga Pont Pilati

Arkeologët në Jeruzalem kanë arritur të zbulojnë një rrugë 2,000 vjeçare të ndërtuar nga Pont Pilati, rrugë që konsiderohej e humbur që kur qyteti...

Shpërthen në flakë xhamia Al-Aksa në Jeruzalem, në të njëjtën kohë me katedralen e Parisit

Një nga strukturat në xhaminë Al-Aksa në Jeruzalem ka shpërthyer në flakë, njëkohësisht kur zjarri masiv po rrënonte katedralen Notre Dame të Parisit. ...

Australia njeh Jeruzalemin Perëndimor si kryeqytet të Izraelit

Pas SHBA-së, Australia ka njohur Jeruzalemin Perëndimor si kryeqytet të të Izraelit. Ndërsa për Jeruzalemin Lindor, kryeministri australian është shprehur se...

Sulm me thikë në Jeruzalem, ka të lënduar

Një punonjës i shërbimit të emergjencave në Jeruzalem është plagosur rëndë pas një sulmi me thikë në pjesën e vjetër të qytetit. ...

Vota e Shqipërisë kundër SHBA, vjen reagimi i parë nga PD

Shqipëria votoi sot kundër Shteteve të Bashkuara, duke mbështetur rezolutën e OKB-së që e shpall të pavlefshëm vendimin e Donald Trump për njohjen e...

Patriarkana Ortodokse Greke shet pronat në Izrael me çmime qesharake

Një kompani anonime e regjistruar në parajsë fiskale ka paguar vetëm 3.3 milion dollarë për 240 apartamente në një kompleks në qendër të Jeruzalemit....

Lajmet e fundit