Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

Jerusalem

Pamje të pazakonta në Jerusalem, gropa hapet papritur dhe “përpin” disa makina (VIDEO)

Pamje apokaliptike këto që do të shihni më poshtë. Një gropë gjigande është hapur vetvetiu në parkingun e një spitali në Jerusalem. BBC shkruan...

Gaz lotsjellës dhe plumba gome, qindra të plagosur nga përplasjet në Jeruzalem

Tjetër përplasje është shënuar midis palestinezëve dhe policisë izraelite jashtë xhamisë Al-Aqsa në Jeruzalem, përpara një marshimi të planifikuar nacionalist hebre. Më shumë se 200...

“Plasin” protestat në Ankara, kundër hapjes së ambasadës kosovare në Jerusalem: Siç kemi mbrojtur Kosovën me jetë gjatë luftës njëjtë do qëndrojmë krah Palestinës

Disa protestues janë mbledhur para ambasadës së Kosovës në Ankara ku kanë kërkuar tërheqjen e vendimit për hapjen e ambasadës kosovare në Jerusalem. Në protestën...

Hapet zyrtarisht ambasada e SHBA në Jerusalem, 41 të vdekur, mijëra të plagosur

Ambasadori i SHBA në Izrael, David Friedman ka deklaruar të hapur ambasadën në Jeruzalem. Në ceremoninë e hapjes së ambasadës Friedman...

Hapja e ambasadës amerikane në Jeruzalem, plas lufta, 18 të vdekur (VIDEO)

Të paktën 18 palestinezë në Gaza janë qëlluar për vdekje nga trupat izraelite pas përleshjeve të përgjakshme që shpërthyen në kufi. ...

Inagurimi i ambasadës së SHBA në Jerusalem, Shqipëria kundërshtoi në OKB por…

Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklaruar se do të njohin Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, dhe një nga hapat fillestar është lëvizja e ambasadës...

Rezoluta e OKB jep rezultatet e para, Netanjahu kërkon ndalimin ndërtimeve në Jerusalemin Lindor

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu kërkoi shtyrjen e shqyrtimit të lejeve të ndërtimit në lagjet e kolonizimit në Jerusalemin Lindor, për të shmangur më shumë...

Deklarata surprizë e Donald Trump: Si president do njoh Jerusalemin kryeqytet të Izraelit

Kandidati i republikaneve për postin e presidentit në SHBA, Donald Trump ka deklaruar se në rast se zgjidhet president ai do të njohë Jerusalemin...

Lajmet e fundit