Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

jep doreheqjen

“Zbulohet” arsyeja pse Gramoz Ruçi dha dorëheqjen ditën e sotme: Stafi i tha që të mbajë përgjegjësinë sepse…

Sot, në 30-vjetorin e PS-së, ceremoni që po zhvillohet në stadiumin “Air Albania”, aty ku do të mbahet njëkohësisht dhe Kongresi i Jashtëzakonshëm i...

Kryeministri ARMEN jep dorëheqjen para zgjedhjeve

Kryeministri armen, Nikoll Pashinyan ka dhënë dorëheqjen dhe ka çuar vendin në zgjedhje të reja parlamentare. Dorëheqja e papritur e Pashinyan, do të fillojë procesin...

Drejtoresha demokrate jep dorëheqjen nga posti në bashki: Është uzurpuar (DOKUMENTI)

Jep dorëheqjen Denisa Vata, Drejtoresha e Qendrës së Kulturës, Artit dhe Muzikës në bashkinë e Matit. Vata, njëkohësisht kryetare e FRPD...

Skandali diplomatik, jep dorëheqjen ambasadori briktanik në SHBA

Jep dorëheqjen ambasadori briktanik në SHBA Kim Darroch, pas skandalit diplomatik të rrjedhjeve të dokumenteve të fshehta. Me anë të një...

Kryeministrja britanike jep dorëheqjen nga posti i kryetares së Partisë Konservatore

Kryeministrja britanike May ka dhënë sot zyrtarisht dorëheqjen nga kreu i Partisë Konservatore, por lajmëroi se do të mbetet kryeministre derisa të zgjidhet pasardhësi...

Gennaro Gattuso jep dorëheqjen si trajner i Milanit

Gennaro Gattuso ka dhënë dorëheqjen si trajner i Milanit. 41-vjeçari kishte lidhur një kontratë deri në vitin 2021. Megjithatë, ai ka...

Anëtarët e qeverisë kaluan me opozitën, jep dorëheqjen kryeministri

Kryeministri i Papua Guinesë, Peter O’Neill, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij. Shkak për këtë vednim të kryeministrit është bërë pasi shumë anëtarë...

Vrasjet në Qipro, jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë

Ministri i Drejtësisë në Qipro, Ionas Nicolaou, dha dje dorëheqjen. Ky vendimim i ministrit erdhi pas protestave dhe thirrjeve publike rreth vrasjes së të...

Perandori i Japonisë jep dorëheqjen nga froni

Perandori japonez Akihito ka dhenë dorëheqjen nga froni dhe është i pari që ka berë një veprim të tillë në Japoni. ...

Vrasjet në vend, e gjithë qeveria e Malit jep dorëheqjen

Kryeministri i Malit Soumeylou Boubeye Maiga dhe e gjithë qeveria ka dhënë dorëheqjen pak javë pas vrasjes së 160 njerëzve të etnisë fulani. ...

Lajmet e fundit