Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Jens Stoltenberg

Shefi i NATO-s paralajmëron: Lufta në Ukrainë mund të zgjasë me vite

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar sot se lufta në Ukrainë mund të zgjasë me vite. Edhe pse Rusia tani po...

Shefi i NATO-s: Rusia nuk po tërheq trupat nga Ukraina, por po ripozicionohen për të sulmuar

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg  deklaroi sot se ai “pret” veprime shtesë sulmuese ruse që do të "sjellin edhe më shumë vuajtje". Duke...

Merret vendimi nga udhëheqësit e NATO-s: Zgjatet me një vit mandati i Sekretarit Jens Stoltenberg

Aleatët e NATO-s ranë dakord sot për të zgjatur mandatin e Sekretarit të Përgjithshëm Jens Stoltenberg, me një vit tjetër, deri më 30 shtator...

“NATO në gatishmëri për sulmin e mundshëm bërthmor”, Jens Stoltenberg mesazh Rusisë dhe paralajmëron Kinën

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg tha se NATO është në gatishmëri për një sulm të mundshëm bërthamor, kimik ose biologjik. Në samitin e...

Aleanca do marrë masa kundër Rusisë? NATO “monitoron nga afër” hapësirën ajrore të Ukrainës dhe zonat kufitare

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është shprehur sot se aleanca "po monitoron nga afër hapësirën ajrore të Ukrainës dhe zonat kufitare", pas...

Në kufi me Rusinë, shefi i NATO-s takon trupat shqiptare me mision në Letoni

Shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, është takuar dje me trupat paqeruajtëse shqiptare që shërbejnë me mision në Letoni. Vendi ndodhet në kufi me Rusinë...

Stoltenberg: NATO duhet të sigurojë që konflikti të mos përhapet përtej Ukrainës

"NATO ka një përgjegjësi për të siguruar që konflikti të mos përhapet përtej Ukrainës". Kështu u shpreh sot Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg.  Duke folur...

Urdhri i Putinit për Forcat bërthamore, reagon Sekretari i NATO-s: Lëvizjet e Putin-it janë të rrezikshme dhe të papërgjegjshme

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka reaguar pasi Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroii komandën ushtarake të vendosë forcat e parandalimit bërthamor në...

“Sulm i qëllimshëm, gjakftohtë”, shefi i NATO-s për sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës: Putin do mbaj përgjegjësi për veprimet e pamatura

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës është i pajustifikueshëm. Ai u shpreh se ky sulm po vendos...

Sekretari i NATO-s thirrje Rusisë: Tërhiqni trupat në kufi me Ukrainën!

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i bëri thirrje Rusisë që të tërheqë trupat nga kufirin me Ukrainën, si dhe të punojë për...


Lajmet e fundit