Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Jens Stoltenberg

Tensionet në veri të Kosovës, Stoltenberg takon Vuçiçin: Forcat e KFOR-it do të veprojnë nëse është e nevojshme

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se aleanca ka shtuar forca të saj të sigurisë në Kosovë, përmes KFOR-it, duke marrë...

Shqipëria negociata me NATO-n për ndërtimin e bazës detare, Stoltenberg zbulon a do të ketë investime shtesë, flet edhe për Kosovën (E PLOTË)

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë me dije se NATO po pret oferta nga aleatët. Gjatë një interviste Stolteberg i pyetur se...

Takimi me shefin e NATO-s në Bruksel, Edi Rama “ngul këmbë”: Kosova të përfshihet në Partneritetin për Paqe

Kryeministri Edi Rama është takuar sot në Bruksel me shefin e NATO-s, Sekretarin e Përgjithshëm Jens Stoltenberg, të cilit i ka prezantuar nga afër...

Edi Rama takohet sot me shefin e NATO-s në Bruksel, për bazën ushtarake të Aleancës në Durrës

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot në Bruksel me shefin e NATO-s, Sekretarin e Përgjithshëm Jens Stoltenberg. Arsyeja e takimit dy palësh do...

Bazë e NATO-s në Durrës, Rama drejt Brukselit, takim me Jens Stoltenberg

Kryeministri Edi Rama më 13 korrik do të udhëtoj në Bruksel, ku do të zhvillojë një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens...

Stoltenberg për vendimet e samitit të NATO-s: Ramë dakord të ftojmë Finlandën dhe Suedinë për t’u bashkuar me Aleancën tonë

Sekretari i përgjithshëm i aleancës ushtarake, Jens Stoltenberg, njoftoi se gjatë ditës së dytë të samitit në Madrid, liderët vendosën që të ftojnë zyrtarisht...

“Një Ukrainë e pavarur është jetike për stabilitetin në Europë”, Stoltenberg: Do të ofrojmë një paketë ndihme gjithëpërfshirëse

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në konferencën në samitin në Madrid, ka deklaruar se presidenti rus, Vladimir Putin ka “shkatërruar paqen” në...

Sekretari i NATO, Stoltenberg: Përgatituni për një luftë…

 Sekretari i Përgjithshëm i NATO, Jens Stoltenberg përsëriti edhe njëherë qëndrimin e tij, se nisur nga situate aktuale, lufta në Ukrainë mund të zgjasë...

Jens Stoltenberg telefonon Ramën: Folëm për luftën në Ukrainë dhe anëtarësimin e Finlandës e Suedisë në NATO

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Stoltenberg thotë...

Shefi i NATO-s PARALAJMËRON: Po ndjekim çdo hap të Putinit, jemi gati të veprojmë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka paralajmëruar se janë të gatshëm të veprojnë nëse Rusia do të fillojë ndonjë sulm ndaj anëtarëve...


Lajmet e fundit