Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

Jens Stoltenberg

Infiltrimi i spiunëve në Mal të Zi, Stoltenberg: NATO solidarizohet kundër veprimeve destabilizuese të Rusisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është solidarizuar me Malin e Zi, pas shkatërrimit të një rrjeti spiunazhi rus dhe arrestimit të disa...

Referendumet për aneksimin e 4 rajoneve, Stoltenberg: S’kanë legjimitet, territoret i përkasin Ukrainës

 Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një bisedë me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, pas zhvillimeve të fundit ku Rusia kërkon...

Shefi i NATO-s: Kërcënimi bërthamor i Putinit, retorikë e rrezikshme dhe e pamatur

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, deklaroi sot se kërcënimi i presidentit rus, Vladimir Putin, për përdorimin e armëve bërthamore pas ngecjeve të...

Sulmet kibernetike, Stoltenberg telefonon Ramën: NATO do të vazhdojë t’i ofrojë mbështetje Shqipërisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një telefonatë me kryeministrin Edi Rama. Lajmin e ka bërë me dije vetë Stoltenberg me anë...

Shefi i NATO-s porosit Kurtin dhe Vuçiç: E mirëpres lëvizjen e lirë mes jush, por zgjidhini edhe çështjet e tjera!

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përshëndetur marrëveshjen Kosovë-Serbi për kalimin e lirë në kufi. Ai i ka inkurajuar kryeministrin e Kosovës, Albin...

Kurti dhe Stoltenberg në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës: Duam një rajon të qetë dhe anëtarësim në NATO

Kryemiinistri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg  sot në Bruksel.  Në fjalën e tiij Kurti tha...

Tensionet në veri të Kosovës, Stoltenberg takon Vuçiçin: Forcat e KFOR-it do të veprojnë nëse është e nevojshme

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se aleanca ka shtuar forca të saj të sigurisë në Kosovë, përmes KFOR-it, duke marrë...

Shqipëria negociata me NATO-n për ndërtimin e bazës detare, Stoltenberg zbulon a do të ketë investime shtesë, flet edhe për Kosovën (E PLOTË)

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë me dije se NATO po pret oferta nga aleatët. Gjatë një interviste Stolteberg i pyetur se...

Takimi me shefin e NATO-s në Bruksel, Edi Rama “ngul këmbë”: Kosova të përfshihet në Partneritetin për Paqe

Kryeministri Edi Rama është takuar sot në Bruksel me shefin e NATO-s, Sekretarin e Përgjithshëm Jens Stoltenberg, të cilit i ka prezantuar nga afër...

Edi Rama takohet sot me shefin e NATO-s në Bruksel, për bazën ushtarake të Aleancës në Durrës

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot në Bruksel me shefin e NATO-s, Sekretarin e Përgjithshëm Jens Stoltenberg. Arsyeja e takimit dy palësh do...

Lajmet e fundit